Spartan opublikował wysokość nagród pieniężnych na organizowanych przez siebie imprezach mistrzowskich. Biegacze powinni być zadowoleni. Przede wszystkim ci walczący o medale na krótszym dystansie.

Najwyższe nagrody pieniężne przewidziane są podczas zaplanowanych na 8-10 grudnia Mistrzostw Świata Spartan 2023 w Abu Dhabi (Spartan World Championship 2023).  W biegu na dystansie 3 km nagroda za zwycięstwo to aż 20 tys. dolarów. Drugie miejsce premiowane jest czekiem na 15 tys. dolarów, a zawodnik który stanie na najniższym stopniu podium otrzyma 7,5 tys. dolarów.

Znacznie niższe nagrody pieniężne przewidziane są dla biegaczy startujących w Mistrzostwach Świata Spartan 2023 ale na na dystansie 21 km. Tu pierwsze miejsce premiowane jest czekiem o wartości 2,5 tys. dolarów, a kolejne odpowiednio 1 tys. dolarów i 500 dolarów.

 

W dniach 4-6 sierpnia 2023 roku w Meksyku odbędą się Mistrzostwa Panamerykańskie Spartan 2023 (Spartan Pan American Championship 2023). W ich przypadku również organizatorzy ujawnili wysokość nagród pieniężnych dla najlepszych biegaczy. I ponownie zwraca też uwagę, że Spartan bardziej premiuje dystans 3 km niż 21 km.

Na tym krótszym dystansie nagrody za stanięcie na podium to odpowiednio: 5 tys. dolarów, 2,5 tys. dolarów i 1 tys. dolarów.

W przypadku rywalizacji w biegu z przeszkodami na dystansie 21 km nagrody za pierwsze trzy miejsca wyniosą natomiast odpowiednio: 1,5 tys. dolarów, 1 tys. dolarów i 500 dolarów.

Grafiki: FB Spartan

Przeczytaj także: