Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Małgorzata Daszkiewicz z przytupem rozpoczęła sezon biegów przeszkodowych AD 2018, zajmując 3. miejsce w Spartan Race w czeskim Libercu na dystansie ponad 5 km.

Spartan Race zainaugurował sezon startowy w Europie Środkowo-Wschodniej, rozegranym w sobotę 20 stycznia biegiem w czeskim Libercu . Zawodnicy rywalizowali na dystansie Sprint, czyli ponad 5 km. W praktyce wyszło ich 7,6 km. Suma przewyższeń wyniosła 635 m, a na drodze biegaczy stanęło ponad 20 przeszkód.

Źródło: Zuzanna Kocumová

Bieg w Libercu odbywał się w typowo zimowych warunkach. Zawodnicy nie mogli jednak narzekać na aurę. Warunki do biegania były dobre. Jeżeli już coś w Czechach zawiodło to organizacja. Zwłaszcza parkingów.

Wyniki zimowego Spartan Race w Libercu (Czechy):

Kobiety – Fala Elite (SPRINT):

1. Kocumová Zuzana (Czechy); czas 1:09:48
2. Vějdelková Lenka (Czechy)
3. Daszkiewicz Małgorzata (Polska)

Mężczyźni – Fala Elite (SPRINT):

1. Toth Adam (Węgry); czas 1:05:24
2. Havlíček Josef (Czechy)
3. Vinicky Petr (Czechy)

Na 8. miejscu w fali Elite mężczyzn, tracąc zaledwie 6 minut i 21 sekund do zwycięzcy, przybiegł Kacper Kąkol. To najlepszy wynik Polaka w Libercu.

Następny Spartan Race w Europie Środkowej już 10 lutego br. na Słowacji (Valčianska Dolina Winter Spartan Sprint). Później impreza zawita do Polski. 24 marca zawodnicy w Bytomiu będą rywalizować na dystansach Sprint i Super (Bytom Spartan Sprint and Super).

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany