Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Bullet Run rozrasta się. W 2021 roku będą to aż trzy wystrzałowe eventy. Zadowoleni będą nie tylko fani biegów z przeszkodami, ale też ci preferujący rywalizację ma krótkich torach przeszkód, czy zwolennicy dłuższych dystansów.

W dniach 19-20 czerwca w Myślenicach odbędzie się pierwsza tegoroczna edycja Bullet Run, biegu łączącego pokonywanie przeszkód i strzelanie do celu. “Misja Powrót” – bo tak organizatorzy nazwali tę edycja – to zaplanowane na niedzielę 20 czerwca biegi na dystansach Sporty (5 km + 10 przeszkód + 7 strzałów) i Military (10 km + 20 przeszkód + 7 strzałów), a także organizowane dzień wcześniej szkolenie OCR prowadzone przez Jakuba Zawistowskiego oraz biegi dla dzieci Bullet Kids.

Jakie przeszkody można spotkać na trasie Bullet Run?

Będą to wszelkiego rodzaju ścianki (pionowe, ukośne), zasieki, komandos, snake, lowrig, czy multirig. Stopień trudności będzie uzależniony od tego, czy biegacze startują w fali Elite, czy też Open. Będą też zadania specjalne, jak np. rzut granatem.

Prawdziwym wyzwaniem będzie najdłuższa spotykana na biegach w Polsce “ta jedyna”, czyli mierząca 50 metrów lina, po której uczestnicy muszą przedostać się na drugą stronę rzeki Raba.

I wreszcie będzie coś, co można spotkać tylko na Bullet Run. Na kilometr przed metą każdy uczestnik otrzyma… trofeum z biegu. Będzie je musiał donieść do mety, żeby następnie móc je zabrać do domu. To jedyny bieg, gdzie przeszkodę zabiera się do mety.

A to trofeum budzi respekt. To wykonany z betonu architektonicznego pocisk, który ma około 33 cm wysokości, 10 cm średnicy i waży ponad 4 kg. Jest więc co dźwigać. Zwłaszcza gdy w nogach ma się już 9 km po górzystym terenie, a całe ciało odczuwa te 20 przeszkód rozstawionych na trasie.

Wystrzelaj sobie dobry czas

Jednym z elementów biegu jest strzelanie. Zawodnicy mają po 7 strzałów, w tym 2 strzały próbne. Strzelają z dystansu 50 metrów, z broni palnej Weihrauch HW 66, w pozycji leżącej przy użyciu podpórki. Każdy niecelny strzał skutkuje “dodaniem 5 minut do czasu pokonania trasy”.

Harmonogram Bullet Run – Misja: Powrót – Myślenice (19-20.06.2021)

Sobota (19 czerwca):

  • Szkolenie OCR prowadzone przez Jakuba Zawistowskiego
  • Zawody Bullet Kids (4-12 lat)
  • Turniej strzelecki

Niedziela (20 czerwca):

  • Bieg Bullet Run Sporty (5 Kk + 10 przeszkód)
  • Bieg Bulet Run Military (10 Kk + 20 przeszkód)
  • Szkolenie OCR dla dzieci

Bullet Run w trzech odsłonach

W 2021 roku Bullet Run wchodzą na wyższy poziom. Czerwcowy event w Myślenicach będzie pierwszym z trzech. Kolejne dwa zaplanowane są na Dolnym Śląsku na lipiec oraz przełom października i listopada

W weekend 24-25 lipca w Bystrzycy Kłodzkiej Bullet zorganizuje… zawody ninja. Bedą to zawody na 100-metrowym, certyfikowanym torze OCR100M. Takim samym jak podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski OCR w Rybniku. Organizatorzy zapowiadają udział zawodników z Czech, Słowacji, Niemiec i Austrii. Będzie więc okazja do zmierzenia się, a być może i pobicia rekordy Europy na torze OCR100M, który należy do Pawła Murawskiego.

Do Bystrzycy Kłodzkiej Bullet Run wróci jeszcze na przełomie października i listopada 2021, gdzie planuje zorganizować biegi już w formule znanej z Myślenic, ale w wersji Hard. Zawodnicy zmierzą się z dystansami 5 km i 25 km, a strzelanie będzie się odbywać na polowej strzelnicy z broni o dużym kalibrze. Miłośnicy militarnych biegów przeszkodowych powinni być więc zadowoleni.

fot. Bullet Run

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany