Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Zrobił na Was wrażenie Wrocław z rekordową liczbą prawie 8,4 tys. Runmageddończyków?  Zapomnijcie o tym. W Twierdzy Modlin na starcie Runmageddon Warszawa Powered by Duracell stanąć może nawet 10 tys. miłośników biegów z przeszkodami.

W dniach 26-27 maja na terenie wojskowych koszar Garnizonu Modlin odbędzie się już 7. w tym roku Runmageddon, czyli najbardziej popularny w Polsce cykl biegów przeszkodowych.  Organizatorzy Runmageddon Warszawa Powered by Duracell, bo taką oficjalną nazwę nosi to wydarzenie, przygotowali w ramach 2-dniowego eventu aż 7 różnych formuł biegu. Oprócz tradycyjnego Intro (3 km i 15 przeszkód), Rekruta (6 km i 30 przeszkód) i Classica (12 km i 50 przeszkód), będzie jeszcze Nocny Rekrut, Biznes, Junior i Kids.

Uczestnicy muszą przygotować się nie tylko na pokonywanie licznych konstrukcji Runmageddonu, ale również na dużą liczbę podbiegów i zbiegów. Krótkich, ale intensywnych. Teren przy Garnizonie z licznymi wzniesieniami jest idealnym miejscem do przygotowania wymagających tras, dających prawdziwy wycisk.  Będzie też mokro – zapewnia Jacek Parol, dyrektor eventu.

Dodatkową przeszkodą może być pogoda. W piątek i sobotę w centralnej Polsce pojawią się burze z piorunami, więc nawet jak podczas samego biegu nie będzie padał deszcz, a słońce będzie mocno przygrzewać, to i tak na trasie będzie mokro i ślisko.

Runmageddon będzie miał też gwiazdorską obsadę. W specjalnej serii na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobiegnie m.in. Anna Dereszowska, Katarzyna Glinka, Agata Nizińska, Ilona Felicjańska, Dominika Tajner -Wiśniewska, Cezary Trybański, Piotr Gacek, Łukasz Jakóbiak czy znana blogerka Fit Matka Wariatka. Gwiazdy  wystartują w sobotę 26 maja o godzinie 13:00 i zmierzą się z trasą Rekruta.

Wszystko wskazuje na to, że Runmageddon Warszawa Powered by Duracell będzie rekordowy pod względem frekwencji. Na starcie może stanąć nawet 10 tys. miłośników biegów z przeszkodami. W tym aż 5 tys. w Rekrucie i Nocnym Rekrucie. Rekord prawdopodobnie też padnie wśród najmłodszych Runmageddończyków. W formule Kids wystartować może 1,6 tys. małych biegaczy.

Dotychczasowy frekwencyjny rekord Runmageddonu został ustanowiony w kwietniu we Wrocławiu. Wówczas na starcie wszystkich formuł stanęło łącznie 8386 uczestników, a przez miasteczko biegowe przewinęło sie 23,6 tys. osób. Teraz jest szansa, że powtórzy się historia z ubiegłego roku, gdy również wrocławski rekord (4,7 tys.) został poprawiony w stolicy (6 tys.).

Warszawski Runmageddon będzie jedną z większych imprez biegowych w Polsce. Dla porównania największą do tej chwili imprezą w kraju był ubiegłoroczny 29. Bieg Niepodległości w Warszawie. Na mecie zameldowało się wówczas ponad 15 tys. biegaczy. Kwietniowy 13. PZU Półmaraton Warszawski zgromadził prawie 12,5 tys. biegaczy. Oba te biegi, rozgrywane w różnych latach, dominują zresztą na liście rekordowych eventów. Dopiero na 8. miejscu jest 9. Poznań Półmaraton z 2016 roku, w którym pobiegło 11,3 tys. osób.

Frekwencyjne rekordy Runmageddonu, a zwłaszcza ich odniesienie do lat poprzednich, doskonale pokazują jak silny boom przeżywają biegi przeszkodowe (OCR – Obstacle Course Racing) nad Wisłą. Nic dziwnego. Uczestnicy tego typu eventów, na co wskazują znawcy tematu, podczas jednego wydarzenia otrzymują niezwykły mix korzyści: wysiłek fizyczny, rywalizację sportową, atrakcyjność turystyczną, poczucie solidarności i przede wszystkim emocje rangi przeżyć.

Czytaj także: Rekordowy Runmageddon we Wrocławiu, prawie 8,4 tys. uczestników na starcie

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany