Międzygórska Gala Biegów OCR to ciekawa wakacyjna propozycja dla wszystkich przeszkodowych dzików. W jeden lipcowy weekend, i w jednej lokalizacji, można zmierzyć się z klasycznym biegiem z przeszkodami, biegiem nocnym i biegiem na skocznię. A to wszystko w otoczeniu pięknych krajobrazów Międzygórza.

W dniach 28-29 lipca w Międzygórzu odbędzie się Międzygórska Gala Biegów OCR. Będą na nią składać się 3 biegi z przeszkodami dla dorosłych (Wilczym Szlakiem, Wilczym Szlakiem Night Edition, Wilczym Szlakiem Hill Edition), bieg dla dzieci (Wilczym Szlakiem Junior Edition), a także imprezy towarzyszące (koncert + dyskoteka i piknik rodzinny). Już same biegi przedstawiają się interesująco. Formuła imprezy jest jednak na tyle szeroka, a walory turystyczne Międzygórza na tyle atrakcyjne, że naprawdę warto rozważyć weekendowy wypad ze znajomymi lub rodziną w Sudety Wschodnie.

Wilczym Szlakiem

Bieg Wilczym Szlakiem to 6 km po górach i ponad 35 przeszkód do pokonania. Łączny limit uczestników został określony na poziomie 300 osób. W tym 100 miejsc przeznaczonych jest dla fali Elite.

Organizatorzy określają trasę jako wymagającą. Częściowo będzie ona biec korytem potoku Bogoryja. Po drodze napotkać będzie można klasyczne przeszkody, jak ścianki, opony, porodówka, zasieki, równoważnia, czy lina. Ale będzie też autorska „błotna arena”, „siekiera drwala”, czy zapowiadana jako atrakcja dnia, przeszkoda w nieużywanym do 30 lat basenie.

Bieg Wilczym Szlakiem będzie trzecim i ostatnim biegiem w pierwszej edycji Pucharu Sudetów, na który składały się jeszcze biegi Run4Gold (24 lutego, Złoty Stok) i Destroyer Race (21 kwietnia, Mieroszów).

Wilczym Szlakiem Night Edition

Wilczym Szlakiem Night Edition to nocny bieg (start o godz. 22:00) na dystansie wprawdzie zaledwie 1200 m z 8 przeszkodami, ale za to cała jego trasa będzie biec wyłącznie korytem górskiego potoku Bogoryja. Organizatorzy zwracają uwagę, że bieg odbędzie się „w pierwszą noc po pełni księżyca”. I co więcej, „tego dnia odnotujemy najdłuższe od 100 lat zaćmienie księżyca”. To wszystko ma składać się na niepowtarzalną atmosferę rywalizacji, budząc dodatkowe emocje wśród biegaczy.

Wilczym Szlakiem Hill Edition

Wilczym Szlakiem Hill Edition to bieg na skocznię. A w zasadzie na to, co z niej pozostało. Skocznia narciarska w Międzygórzu nie była używana bowiem od 50 lat, więc obecnie po niej została tylko bula. Nie oznacza to jednak, że bieg na nią to będzie „niedzielny spacerek”. Nic z tych rzeczy. To wprawdzie tylko 250 metrów, ale za to mocnego podbiegu. Dodatkowym utrudnieniem będzie worek z piaskiem, który trzeba będzie dźwigać na grzbiecie.

Ile złotych monet?

W ostatni weekend lipca atrakcji w Międzygórzu szykuje się sporo. A to wszystko w dość atrakcyjnej cenie. Cena pakietu startowego na bieg główny, gdy pod koniec stycznia startowały zapisy, kształtowała się na poziomie zaledwie 69 zł. Teraz, na 2 tygodnie przed biegiem, jest to 129 zł. Koszt pakietu na Wilczym Szlakiem Night Edition to 69 zł. W przypadku Hill Edition to 39 zł. W promocji jest jeszcze taniej. Za 49 zł można wziąć udział w obu tych biegach (nocnym i na skocznię).

Nagrody, dużo nagród

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne i upominki dla trójki najlepszych mężczyzn i kobiet. Nagrody rzeczowe zostaną też przyznane dla najlepszych w kategoriach wiekowych 16-29 lat, 30-44 lata, 45+ oraz w kategorii drużynowej. To jednak nie wszystko. Wśród wszystkich uczestników zostanie rozlosowanych około 50 nagród w postaci koszulek, kubków, gadżetów od sponsorów, zaproszeń do restauracji oraz voucherów na weekend w kilku tamtejszych pensjonatach.