Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Hunt Run wraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. W 2021 roku Adam Sułowski i spółka “polowanie na biegaczy” urządzają w Białce Tatrzańskiej i Kozienicach. Nie zabraknie nowości. 

W sierpniu Hunt Run wraca po przymusowej rocznej przerwie, po tym jak z powodu pandemii w 2020 roku nie odbył się żaden z 4 zaplanowanych biegów (Białka Tatrzańska, Radom, Kielce, Warszawa).

W weekend 14-15 sierpnia Hunt Run ponownie zawita na Kotelnicę Białczańską, gdzie organizatorzy przygotowali cztery biegi przeszkodowe od 13-16 lat oraz dwie formuły rodzinno-dziecięce. Będą to:

  • Mały Dzik (4 km + 15 przeszkód)
  • Dobry Dzik (6 km +25 przeszkód)
  • Nocny Dzik (6 km + 25 przeszkód)
  • Hardy Dzik (10 km + 30 przeszkód)
  • Family Dzik (4 km + 15 przeszkód)
  • Dziczek (1 km + 10 przeszkód)

Nowością w Białce Tatrzańskiej będzie wersja trailowa biegu Hunt Run, gdzie jedynym, ale za to bardzo dużym wyzwaniem, będą górskie podbiegi i dystans. Będzie to nie tylko nowość na Hunt Runie, ale również w Polsce. Bo jakkolwiek organizatorzy biegów przeszkodowych na świecie dołączają formułę Trail (np. Spartan Race, czeski Gladiator Race), to w Polsce jeszcze żaden innych organizator na to się nie zdecydował.

Mocarny Dzik Trail to bieg na dystansie 21 km z przewyższeniami na poziomie 1000 m. Ultra Dzik Trail to około 44-46 km (2 pętle po 22-23 km) i 2000 m przewyższeń. Oba biegi zaplanowane są na niedzielę 15 sierpnia.

Drugi tegoroczny Hunt Run odbędzie się w dniach 18-19 września w Kozienicach w woj. mazowieckim. Z uwagi na bliskość Warszawy, ale też Radomia, Lublina i Kielc, jak również ze względu na ciekawe walory terenu, ta lokalizacja może stać się już stałą miejscówką dla Hunt Run. W Kozienicach biegacze będą mogli się zmierzyć z formułami:

  • Dobry Dzik (6 km +25 przeszkód)
  • Hardy Dzik (10 km + 30 przeszkód)
  • Family Dzik (4 km + 15 przeszkód)
  • Dziczek (1 km + 10 przeszkód)

W tym roku ani biegowi w Białce, ani w Kozienicach, nie będzie towarzyszył festiwal muzyczny, co było znakiem rozpoznawczym poprzednich wydarzeń. Winna jest pandemia.

Hunt Run to jeden z najstarszych biegów przeszkodowych w Polsce. Jego historia sięga 2012 roku, gdy Adam Sułowski zorganizował pierwszy bieg nad jeziorem Zegrzyńskim. Wystartowało w nim 43 uczestników. W kolejnych latach Hunt Run był organizowany najpierw w Bałtowie w woj. świętokrzyskim, później w Białce Tatrzańskiej, a frekwencjach na biegach liczona była w tysiącach.

fot. Hunt Run

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany