W tym roku Raptor Run zastąpi organizowany w Bałtowie w latach 2013-2017 bieg Hunt Run, który cieszył się wśród zawodników dużym uznaniem. Pytanie czy będzie to równie udana impreza?

Dobrze znany od lat wszystkim biegaczom Hunt Run, przeniósł się w 2018 roku z Bałtowa w woj. świętokrzyskim do Kotelnicy Białczańskiej, gdzie zawodnicy będą zmagać się z przeszkodami w dniach 29 czerwca – 1 lipca. To nie oznacza jednak, że w Bałtowie już nie będzie ekstremalnego biegania.

W dniach 9-10 czerwca w Bałtowie zostanie rozegrany bieg Raptor Run. Do wyboru będzie dystans 6 km i 25 przeszkód lub 12 km i aż 65 przeszkód. Jak zapewniają organizatorzy, “okolice Bałtowa oraz naturalne przeszkody w postaci wąwozów i ścian skalnych idealnie wpisuje się w formułę biegów survivalowych”.

W tym roku potencjał terenowy Bałtowa ma być jeszcze bardziej wykorzystany niż w latach poprzednich. Dodatkowo organizatorzy zapowiadają wzniesienie nowych ekstremalnych przeszkód na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, których biegacze nie zobaczą na innych imprezach tego typu.

Fot. JuraPark