Gdzie w 2024 roku odbędą się Mistrzostwa Europy Biegów Przeszkodowych? Na razie nie wiadomo. Poprzednia lokalizacja właśnie została skreślona przez Europejską Federację Sportów Przeszkodowych. Nowa nie jest jeszcze znana.

W czerwcu, po zakończeniu Mistrzostwach Europy OCR 2023 na Węgrzech, Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych (EOSF) poinformowała, że kolejne Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 7-9 czerwca w Batumi, w Gruzji. Dziś ta lokalizacja przestała być aktualna.

Europejska federacja poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że ze względu na niestabilną sytuację geopolityczną w regionie, Mistrzostwa Europy OCR 2024 NIE ODBĘDĄ się w Gruzji. Zostaną one przeniesione do innego kraju, ale jeszcze nie ma decyzji gdzie. Informacja o nowej lokalizacji mistrzostw zostanie podana zaraz po tym, gdy zapadnie decyzja w tej sprawie.

Jednocześnie Gruzja nie wypadła z kalendarza na dobre. Federacja zaznacza, że mistrzostwa odbędą się w tym kraju, ale kiedyś indziej (w domyśle, jak uspokoi się sytuacja geopolityczna).

EOSF ma twardy orzech do zgryzienia. Na organizację Mistrzostw Europy OCR jest już mało czasu. Czy to oznacza, że organizację tej imprezy powierzy krajowi, który ma już doświadczenie w organizacji takiego wydarzenia? To byłoby bezpieczne. Chyba wszyscy chcielibyśmy, żeby to była Polska.Przeczytaj także: