Biegi przeszkodowe Hunt Run od początku swej historii są kojarzone nie tylko z wyzwaniem, ale również z dobrą zabawą. Nie inaczej będzie w tym roku. Organizatorzy zapraszają w sierpniu na HUNTRUN Kotelnica Summer Festival 2024. Jedyny w Polsce festiwal sportowo-muzyczny.

W dniach 2-4 sierpnia 2024 roku, a więc w samym środku wakacji, w Kotelnicy Białczańskiej odbędzie się HUNTRUN Kotelnica Summer Festival 2024. To specyficzne połączenie biegów przeszkodowych Hunt Run i koncertów muzycznych. Po biegach uczestnicy będą mogli odpocząć przy muzyce m.in. zespołu Nocny Kochanek.

– Formuła naszej imprezy nawiązuje do parafrazy słów piosenki śpiewanej przez Jerzego Sthura: Biegać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej. Ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi. U nas liczy się atmosfera, towarzystwo na trasie i wzajemna pomoc. Wynik jest mniej istotny. I to czego nie znajdziecie nigdzie indziej to cała oprawa muzyczno-artystyczna oraz szereg atrakcji i imprez towarzyszących – wyjaśnia nam ideę jedynego w Polsce festiwalu sportowo-muzycznego Krystian Zawistowski z Hunt Run.

Jakie biegi w ramach HUNTRUN Kotelnica Summer Festival 2024?

Piątek, 2 sierpnia 2024:

  • Nocny Dzik (6 km + przeszkody)

Sobota, 3 sierpnia 2024:

  • Hardy Dzik (10 km + przeszkody)
  • Mocarny Dzik (18 km + przeszkody)
  • Dziczek (bieg dla dzieci, 1 km + przeszkody)

Niedziela, 4 sierpnia 2024:

  • Dobry Dzik (6 km + przeszkody)
  • Family Dzik (4 km + przeszkody)
  • Dziczek (bieg dla dzieci, 1 km + przeszkody)

Koncerty i dobra zabawa

Po biegach uczestnicy będą mogli bawić się do białego rana na koncercie zespołów Nocny Kochanek, Dikanda, Kasi Kowalskiej i innych artystów, których organizatorzy jeszcze nie ujawniają.

– Historia zatoczyła koło. Po 5 latach na naszą scenę wrócił Nocny Kochanek, który w 2019 r rozgrzewał ponad 4000 biegaczy. Dodatkowo wystąpi zespół Dikanda z ciekawą bałkańską propozycją muzyczną oraz Kasia Kowalska, której przedstawiać nie muszę. Będą jeszcze inne zespoły. Wystarczy śledzić nasze social media i tam wszystko się wkrótce wyjaśni. Oczywiście atrakcje typu wodna zjeżdżalnia, pokazy laserów, morze piany, śnieżna góra, pokazy sztucznych ogni oraz konkursy i zabawy dla wszystkich uczestników jak zawsze będą dostępne na naszym wydarzeniu w Kotelnicy – powiedział nam Krystian Zawistowski.

Promocja na pakiety startowe

Do 10 marca trwa “gorący tydzień”, czyli duża promocja na pakiety startowe na biegi Hunt Run. Pakiet na formułę Dobry Dzik można kupić teraz za 159 zł. Jego podstawowa cena to 249 zł. 10-kilometrowy Hardy Dzik kosztuje w promocji 179 zł, wobec 259 zł normalnie. Cena za formułę Mocarny Dzik została obniżona do 209 zł z 299 zł.

Medale Hunt Run 2024

HUNTRUN Kotelnica Summer Festival 2024 ma być kolorowy, więc kolorowe będą też medale w 2024 roku. Wyjątkowy będzie szczególnie ten za pokonanie trasy Nocnego Dzika, który będzie świecił w ciemności.

 

Koszulki Hunt Run 2024

Organizatorzy pokazali nie tylko medale na sezon 2024, ale również koszulki, które obok sportowych komino-czapek i innych gadżetów, znajdą się w pakietach startowych.

Hunt Run w Białce Tatrzańskiej na terenie Kotelnicy Białczańskiej będzie jedynym biegiem spod znaku dzika w 2024 roku. Jak wyjaśnili nam organizatorzy, “ten rok jest specyficznym rokiem. Ze względu na zbliżające się wybory samorządowe wiele działań w miastach skupionych jest na infrastrukturze, remontach, lokalnych inwestycjach. Taka sytuacja miała np w Kozienicach. Dlatego w tym roku stawiamy na jedno, porządne  wydarzenie w Kotelnicy”.

Przeczytaj także: