Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Adam Sułowski, który w świecie biegów z przeszkodami znany jest jako organizator biegu Hunt Run, a jeszcze inni znają go jako promotora weganizmu (StrąkMan), to zapalony triathlonista. 30 sierpnia wystartuje na Litwie w Mistrzostwach Świata w Double Ironman.

W ostatni weekend sierpnia Adam Sułowski, zwany też “StrąkMan”, wystartuje na Litwie w Mistrzostwach Świata w Ultratriathlonie na dystansie Double Ironman, czyli 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegania.

Rok temu startował w zawodach z cyklu Puchar Świata w Ultratrathlonie, gdzie zajął 4. miejsce open i 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej. W latach 2015-2017 był rekordzistą Polski na tym dystansie. Startował również w 2015 roku w UltraMan UCES w Hiszpanii, zajmując 4. miejsce, a także w Double Ironman w Słowieni, gdzie zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej i był 5. open.

W tym roku, po doświadczeniach z poprzednich startów, Adam do zawodów na Litwie przygotowuje się z dużo większą starannością. Od kilku miesięcy treningi wypełniają całe jego życie – średnio tygodniowo trenuje 20-30 godzin. Uczestniczył również w dwumiesięcznym obozie sportowym na Gran Canarii, gdzie trenował pod okiem profesjonalnych trenerów. Wiele uwagi poświęca również kwestiom odżywiania, które mają ogromne znaczenie przy tak długotrwałym, bo trwającym nawet 24 godziny, nieprzerwanym wysiłku.

W tym roku zależy mi, aby skończyć zawody nie przekraczając 20 godzin. W ubiegłym roku popełniłem wiele błędów m.in. miałem ogromny problem z przyswajaniem posiłków i z nieodpowiednio przygotowanym sprzętem. Bardzo chciałbym znaleźć się w pierwszej trójce, ale mam bardzo dużo mocnych rywali m.in. Selukov Arnaud, Robert Karaś, Michael Plahn, Richard Jung, Rait Ratasepp – mówi Adam Sułowski “StrąkMan”.

Czytaj także: Aloha Dziku czyli zaplanuj sobie lipcowy weekend z Hunt Run

(na podstawie materiału prasowego)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany