Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Gdy świat biegów z przeszkodami łączy się z crossfitem powstaje… Urban Workout Festival, czyli zawody łączące te dwie dyscypliny sportu. Zawodnicy będą na zmianę biegać i pokonywać “przeszkodowe stacje”.

W dniach 15-16 marca w holenderskim Ultrechcie odbędą się zawody 5/10 KM Urban Workout Festival (Indoor Jaarbeurs Ultrecht). Ich pomysłodawcą jest organizator biegów z przeszkodami spod znaku Mud Masters. Nie będzie tam wprawdzie błotnych i wodnych przeszkód, z których ten bieg słynie, ale będzie za to 10 “przeszkodowych stacji”, które mocno dadzą w kość.

Zawodnicy zmierzą się m.in. z monkey barem, ścianką, rampą, będą wykonywa burpeesy, wykroki z workiem i spacerować z ketlami. Łącznie będzie 10 przeszkód. Zawody rozpoczną się od biegu na 500 metrów. Po pokonaniu tego dystansu zawodnicy wejdą do strefy treningu, gdzie zmierzą się z pierwszą przeszkodą. Będzie to wspomniany monkey bar. Następnie ponownie przebiegną 500 metrów i kolejna przeszkoda. I tak do końca. Łącznie przebiegną 5 kilometrów i pokonają 10 przeszkód.

W innej opcji można się zapisać na zawody na dwukrotnie większym dystansie. Wówczas zawodnik będzie musiał zrobić 20 x 500 metrów i dwukrotnie pokonać każdą z 10 przygotowanych przeszkód.

Holendrzy z Mud Masters słynną z podobnych szalonych pomysłów. Na początku lutego zorganizowali Otwarte Mistrzostwa Świata we wspinaniu się po linie. Rywalizowano w dwóch konkurencjach: Freestyle Long Climb i Legless Speed Climb.

Freestyle Long Climb to wspinaczka na czas i jak najwyżej po liczącej 25 metrów linie. Podczas Legless Speed Climb wspinano się na czas tylko przy użyciu samych rąk. Kobiety wspinały się po 5-metrowej linie, a mężczyźni po 8-metrowej.

Fot. Mud Masters

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany