12 lipca we Francji startuje Ninja Warrior: Le Choc Des Nations (Starcie Narodów). Pięć drużyn narodowych będzie walczyło na torze przeszkód o miano tej najlepszej. W programie zobaczymy Roberta Bandosza, zdobywcę tytułu Last Man Standing w 2. sezonie Ninja Warrior Polska, dla którego będzie to druga zagraniczna edycja programu Ninja Warrior.

Ninja Warrior: Le Choc Des Nations to międzynarodowa edycja programu wyprodukowana przez Ninja Warrior France. W programie z torem przeszkód (i ze sobą) zmierzy się 5 drużyn narodowych z Francji (gospodarze programu), Wielkiej Brytanii, Niemiec, Japonii i Stanów Zjednoczonych. Każda drużyna składa się z 4 mężczyzn i 1 kobiety.

W składzie brytyjskiej drużyny znalazł się Robert Bandosz (rezydent UK), uczestnik programu Ninja Warrior UK: Race For Glory (2022), a także 8-krotny uczestnik Ninja Warrior Polska i zdobywca tytułu Last Man Standing w 2020 roku. Obok niego w drużynie z Wielkiej Brytanii są jeszcze Mike Snow, Tim Champion, Henry Cookey i Beth Lodge.

Rywalizacja w Ninja Warrior France: Le Choc Des Nations będzie podzielona na 4 etapy. W pierwszym z nich każda pokonana przez zawodnika przeszkoda na torze ninja będzie warta 1 punkt. Drużyna, której zawodnicy zdobędą najmniej punktów odpada z rywalizacji.

W drugim etapie punktować będzie tylko 10 najlepszych zawodników na torze przeszkód. Najlepszy dostanie 10 punktów, a 10-ty zawodnik w stawce otrzyma 1 punkt. Na koniec tego etapu zostanie stworzony ranking punktowy krajów, a drużyna z najmniejszym dorobkiem punktów odpadnie z rywalizacji.

W trzecim etapie zawodnicy będą walczyli o możliwość pojawienia się w ostatnim, czwartym etapie. Dalej przejdą tylko ci zawodnicy, którzy w całości ukończą ten tor.

Ostatni czwarty etap to Góra Midoriyama, która we Francji nazywana jest Górą Bohaterów (La Tour des Héros). Zawodnik, który najszybciej stanie na Górze Bohaterów, zapewni zwycięstwo swojej drużynie.

Program Ninja Warrior: Le Choc Des Nations został nagrany w kwietniu 2023 roku we francuskim Cannes. Premiera będzie miała w piątek 12 lipca 2024 roku. Wyemituje go francuska telewizja TF1.

Przeczytaj także: