Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Stok narciarski oraz Aquapark na terenie ośrodka wypoczynkowego Kocierz Spa&Hotel staną się areną Górskiego Runmageddonu Kocierz. Już za tydzień ekstremalne szaleństwo ogarnie wschodnią część Małopolski. 

W dniach 20-21 października w góry Beskidu Małego zjadą się głodni wyzwań Runmageddończycy, którzy staną przed zadaniem pokonania górskiego Hardcor’a, czyli 21- kilometrowego biegu z ponad 70 przeszkodami.

Runmageddon Kocierz to świetna okazja do aktywnego wypoczynku i sportowej rywalizacji dla całych rodzin. Dorośli wystartować będą mogli w specjalnie dla nich przygotowanych formułach: trzykilometrowym Intro z ponad 15 przeszkodami czy sześciokilometrowym Rekrucie z minimum 30 utrudnieniami. Pierwsza z formuł to propozycja dla osób debiutujących w Runmageddonie, które chcą poznać smak ekstremalnego wydarzenia. Druga to wyzwanie, a zarazem sprawdzian siły i charakteru dla osób aktywnych sportowo.

Runmageddon Kocierz będzie też niesamowitą przygodą dla dzieci w wieku 4-11 lat. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w niecodziennej zabawie pokonując formułę Kids, czyli dystans jednego kilometra najeżony ponad 10 przeszkodami.

Trasa Górskiego Runmageddon będzie wyjątkowo malownicza i wymagająca. Uczestnicy pokonywać będą liczne podbiegi, pagórki, powalone drzewa, a także rzekę Targaniczankę.  Muszą być też gotowi na spotkanie z coraz to bardziej zaskakującymi przeszkodami Runmageddonu. W górskiej edycji Runmageddonu w Kocierz Spa&Hotel staną twarzą w twarz z połączeniem słynnej Lodowej, kontenera z lodowatą wodą ze zjeżdżalnią. Będą też sprawdzali swoje siły pokonując Kocierski Sponiewierator czyli pętlę z obciążeniem, podczas pokonywania której będą musieli wbiec i zbiec ze stoku narciarskiego o długości 750 metrów.

Każdy Runmageddon jest inny, ale „nasz” będzie wyjątkowo „inny”. Dlaczego? Bo Beskid Mały to góry wyjątkowe. Nie chodzi tu o oczywistą urodę czy ich malowniczość. Chodzi o „genius loci”, ducha opiekuńczego tego miejsca. Zawsze ceni on sobie najbardziej ludzi twardych i zdecydowanych, szanujących góry ale i nie bojących się ich. Szanuje tych, którzy odnoszą się do innych z przyjaźnią.  Opiekuje się nawet najsłabszymi a zwycięstwem nagradza determinację w dążeniu do celu. Dlaczego o tym mówię? Bo mam wrażenie, że uczestnicy Kocierskiego Runnmagedonu będą Mu szczególnie mili. Tak jak w 1939 roku przyglądał się, jak na tajnym poligonie Wojska Polskiego na Kocierzu szkoliło się dwudziestu pięciu wyselekcjonowanych komandosów pod nadzorem generała Kazimierza Fabrycego, późniejszego dowódcy armii „Karpaty”. I jak tu nie mówić o „duchu miejsca”? – mówi Tomasz Żak, Burmistrz Andrychowa.

Górski Runmageddon Kocierz odbędzie się w dniach 20-21 października. Już w najbliższy weekend w Śremie odbędzie się Micro Runmageddon. Ostatnim eventem w tym roku będzie natomiast Finał Ligi Runmageddon. Zostanie on zorganizowany w dniach 17-18 listopada w Siedlcach.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(materiał dostarczony przez Runmageddon)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany