Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ostatniego dnia marca Adrenalina Rush wystartuje ze swoim tegorocznym cyklem biegów ekstremalnych. W Radotkach k. Płockach na uczestników czekają nie tylko wymyślne przeszkody, sportowa rywalizacja i dużo dobrej zabawy, ale też nagrody pieniężne dla najlepszych biegaczy.

W sobotę 31 marca zostanie rozegrany pierwszy w 2018 roku bieg organizowany przez Adrenaline Rush. W Radotkach niedaleko Płocka uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach: 4 km z 25 przeszkodami i koronnym 8 km z 40 przeszkodami. Bieg organizowany będzie pod hasłem Awakening Nature.

Zeszłoroczny Adrenaline Rush, w którym udział wzięło 192 osoby, rywalizując na dystansie 7,5 km i mając do pokonania 35 przeszkód, zebrał bardzo pozytywne opinie. Przede wszystkim za profesjonalną organizację, wymyślne przeszkody i fajny klimat. To dobre przyjęcie widać w tegorocznych statystykach. Na chwilę obecną zapisanych i potwierdzonych jest łącznie 316 uczestników. W tym w kategorii Elite wystartuje 52 zawodników.

Adrenaline Rush: Awakening Nature jest biegiem partnerskim OCR Polska i biegiem certyfikującym do Mistrzostw Europy OCR. Na trasie testowo też pojawią się sędziowie z ramienia tego stowarzyszenia, co jeszcze mocniej zwiększa profesjonalizm organizacji zawodów dla fali Elite.

Mocną stroną Adrenaline Rush są przeszkody. Być może nawet najmocniejszą. Znajdziemy tam zarówno takie znane z innych imprez (m.in. czołganie się pod zasiekami z drutu kolczastego, wilcze doły, linę, ściankę, czy też ciągnięcie trylinki). Jak i takie, których bardziej spodziewalibyśmy się w parkach linowych niż na biegu (np. spacer po linie, kostucha czy bardzo rozbudowany multiring). Ale również i takie, których nigdzie indziej nie spotkamy (np. siatka rozwieszona nad rzeką, piramida układana z opon, czy combo).

Jednak bez obawy. Jeżeli nie startujecie w fali Elite, a bieg traktujecie jako wyzwanie, przełamywanie swoich słabości, czy też po prostu dobrą zabawę, to organizatorzy w większości przypadków dopuszczają możliwość zastępczego pokonania przeszkody. I tak jeżeli nie poradzimy sobie na multiringu to w zamian możemy zrobić 20 karnych burpeesów i pobiec dalej. Na innych przeszkodach można też skorzystać z pomocy naszych przyjaciół czy innych uczestników biegu.

O tym, że bieg organizowany w Radotkach na trwałe wpisał się do kalendarza polskich zawodów OCR, świadczy długa lista znanych zawodników. Oprócz Małgorzaty Daszkiewicz i Robera Bandosza, którzy są ambasadorami marki Adrenaline Rush, w fali Elite wystartuje m.in. mistrz świata w biegach po schodach Piotr Łobodziński, zwycięzca niedawnego Bieguna w Gdyni Tomasz Danielkiewicz, drugi podczas Runmageddon Classic w Wierchomli Sebastian Kasprzyk, a także Daniel Burdzy, Mateusz Kaczmarski, Kamil Pupkowski, Wojtek Wojtyszyn i Zbigniew Ziober.

Adrenaline Rush na tle innych biegów wyróżniają też nagrody pieniężne dla najlepszych. Zwycięzca kategorii Elite otrzyma nagrodę w wysokości 1500 zł, zaś najlepsi w kategorii OPEN na dystansie 4 i 8 km po 500 zł.

Awakening Nature jest pierwszym z trzech biegów organizowanym w tym roku przez Adrenaline Rush Polska. Kolejne zawody zaplanowane są 9-10 czerwca (End Of Spring) i 29 września (Gold Autumn).

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany