Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Prawie 5000 uczestników wraz z najstarszą uczestniczką Runmageddonu w miniony weekend pokonało Runmageddon w Arenie Gliwice. Dzięki gościnności miasta Gliwice i świetnym trasom organizatora, mieszkańcy Śląska oraz całej Polski mogli sprawdzić swoją siłę i charakter, pokonując najbardziej ekstremalny w Polsce bieg z przeszkodami.

Miejski Runmageddon Gliwice przyciągnął na start prawie 5000 osób, w tym około tysiąca dzieci i młodzieży, którzy pokonywali dedykowane im formuły Kids i Junior. Sportowy klimat Areny Gliwice sprawił, że uczestnicy czuli się jak prawdziwi sportowcy. Nagłośnienie, światła i rozstawione w arenie przeszkody pozwoliły poczuć się jak na prawdziwych igrzyskach. Zaś trybuny umożliwiły kibicom dopingowanie i podziwianie zmagających się z trudnymi konstrukcjami Runmageddończyków.

– Niby ta trasa nie była jakoś niebywale trudna, ale dostarczyła naprawdę świetnych emocji. Arena Gliwice, piękne miejsce, gdzie czuć sportowego ducha, świetnie sprawdziła się jako linia startu i mety. Trasa była różnorodna raz cięższe, raz lżejsze przeszkody i na koniec wyciskacze łez lub jak kto woli potu: Oponeo i Multirig. Świetna zabawa! – opowiada Tomek z Katowic startujący po raz piąty w Runmageddonie.

Pierwszego dnia, ponad 3200 startujący zdecydowało się zmierzyć z dystansem Rekrut – 6 kilometrów najeżonych ponad 30 przeszkodami. Z samego rana, jako pierwsi wystartowali profesjonalni biegacze przeszkodowi, z których najlepszymi okazali się być: z mężczyzn – Wojciech Brzoskwinia, z kobiet – Alicja Jasińska.

Wyniki Runmageddon REKRUT Gliwice (06.07.2019)

Elite Kobiet:

 1. Alicja Jasińska
 2. Patrycja Klonowicz
 3. Agata Pietroszek

Elite Mężczyzn:

 1. Wojciech Brzoskwinia
 2. Piotr Król
 3. Dmytro Selianin

Elite Masters Kobiet:

 1. Marta Nitecka

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Krzysztof Budzisz
 2. Damian Grzegorzyca
 3. Andrzej Zontek

Drużynowa Elite:

 1. Socios Silesia
 2. Husaria Race Team
 3. Denisteam

Uczestnicy mierzyli się z przeszkodami konstrukcyjnymi np.: Multirig, Fireman, które wymagały od nich dużej sprawności fizycznej oraz przygodowymi jak Indiana XXL, gdzie musieli skoczyć na linie do wody czy Lodowa wymagająca zanurzenia się w lodowatej wodzie.

W sobotę swoją siłę i charakter sprawdzały też dzieci i młodzież od 4 do 15 roku życia. Drugiego dnia, na starcie Runmageddonu stanęli uczestnicy formuły Intro, a wśród nich Pani Aleksandra – najstarsza uczestniczka Runmageddonu, która mając 81 lat w niedzielę pokonała już swój już trzeci Runmageddon.

Tego dnia po raz pierwszy chętni mogli wziąć udział w Runmageddonie Family, czyli rodzinnym starciu z przeszkodami. To nowa formuła biegu na dystansie 2 km z 15 przeszkodami. Startują w niej 2-5 osobowe drużyny, które muszą składać się przynajmniej z jednego dorosłego i jednego dziecka.

– Runmageddon Gliwice miał wszystko to, co mieć powinien dobry film: super obsadę, zaskakujący scenariusz trasy i wywoływał mega emocje. Sami byśmy tego lepiej nie wymyślili! Wielkie dzięki dla organizatora za Lodową i za te niecodzienne emocje. – mówi Kasia, reprezentantka drużyny „Fighter” Film, która w sobotę pokonała formułę Rekrut.

Runmageddon Gliwice był pierwszą, wakacyjną edycją biegu z przeszkodami. Do kolejnej będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, gdyż zaplanowana jest w pierwszy weekend sierpnia (3-4.08.2019) w Szczecinie. Tuż po niej 17 sierpnia odbędzie się jednodniowy Runmageddon Łódź, a w weekend 31 sierpnia i 1 września ekstremalny bieg wyląduje ponownie na Śląsku, tym razem w Kopalni Węgla Kamiennego Knurów – Szczygłowice, gdzie odbędzie się górniczy Runmageddon Silesia JSW S.A.

Wrześniowe wydarzenia przyciągną Runmageddończyków oraz osoby, które marzą o starcie w ekstremalnym biegu do Warszawy (14-15.09), do Gruzji w góry Kaukaz (21-27.09) i do miasta Gdańsk (28-29.09). W październiku fani jeszcze większych wyzwań będą mogli zmierzyć się z Górskim Runmageddon Kocierz 5-6.10.2019 oraz Finałem Runmageddonu, który zaplanowany jest na 19-20 października we Wrocławiu

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(na podstawie materiału prasowego)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany