We wtorek 17 października telewizja Polsat pokaże finał 8. sezonu Ninja Warrior Polska. Do walki o zdobycie legendarnej Góry Midoriyama przystąpi 24 finalistów, w tym 2 kobiety. Czy ktoś z nich zapisze się w historii jako pierwszy polski zwycięzca programu?

Sportowa rywalizacja w końcowej fazie. Już we wtorek  najlepsi z najlepszych 8. sezonu Ninja Warrior Polska stoczą walkę w wielkim finale. A jest o co walczyć! Dla pierwszego w Polsce zdobywcy Góry Midoriyama przewidziane jest bezcenne trofeum-shurikena i nagroda główna w wysokości 200 tysięcy złotych!

W przypadku niepowodzenia zawodnik lub zawodniczka, który dojdzie najdalej, lecz nie zdobędzie szczytu Midoryama, zdobędzie tytuł Last Warrior Standing i 30 tysięcy złotych!

Na zawodniczkę, która nie zdobędzie tytułu Last Warrior Standing, ale będzie najlepsza z kobiet, czeka tytuł Last Women Standing i nagroda w wysokości 20 tysięcy złotych!

Ten sezon zaserwował wiele niespodzianek. W finale zabraknie najbardziej topowych mistrzów Ninja, m.in. Pawła Murawskiego, Janka Tatarowicza czy Igora Fojcika. Zaskoczeniem są za to nowe nazwiska sportowców, którzy swój debiut kończą w tym finałowym odcinku. Wszyscy, których zobaczymy będą mieli do przejścia 3 etapy nieludzko skomplikowanego toru przeszkód, by stanąć pod wymarzoną Górą. Ci, którzy udowodnią, że są niezniszczalni dostaną 25 sekund na wspięcie się po 21-metrowej linie.

Trzy kroki do sukcesu:

Pierwszy etap, z którym się zmierzą jest z limitem czasowym. W 3 minuty i 50 sekund mają do pokonania aż 9 przeszkód, w których wykażą się siłą, zręcznością, koordynacją
i opanowaniem. Przed nimi:

  • bieg parkourowca
  • kula armatnia
  • na krawędzi
  • bębniarz
  • leć bokiem
  • krzywa ściana
  • obrotowy most
  • skok pająka
  • przeprawa przez komin

Kto pokona pierwszy tor, dojdzie do etapu drugiego, składającego się z pięciu przeszkód, które trzeba będzie pokonać w siedemdziesiąt sekund. Przed dotarciem pod Midoriyamę czekać będzie na nich jeszcze jeden piekielnie trudny tor, ale już bez limitu czasowego.

Wszystkim zawodnikom dopingować będzie niezastąpiony skład Jurasów – Jerzy Milewski i Łukasz Jurkowski oraz zjawiskowa Karolina Gilon.

Telewizja Polsat wyemituje finałowy odcinek Ninja Warrior Polska 8 we wtorek 17 października o godz. 20:05.

Fot. Polsat / Maciej Piórko

(mat. pras.)

Przeczytaj także: