Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.
Data:
15.08.2020
Godzina:
09:00
Gdzie:
Wielka Krokiew
Bronisława Czecha 1
34-500 Zakopane
Polska
Rodzaj biegu:
bieg na skocznię
Kategorie:
Dystans:
400 m
Formuły:
  • ROZBIEG
  • KU SŁOŃCU
  • WIECZORNE SPRINTY
Koszty:
Organizator:

Red Bull 400 to seria biegów na skocznie rozgrywanych na całym świecie. W dniu 15 sierpnia 2020 roku zawita ona do Zakopanego, gdzie odbędzie się już trzecia polska edycja tego biegu. Uczestnicy będą wbiegać na Wielką Krokiew. Będą oni mieli do pokonania 400-metrową trasę, której nachylenie w najbardziej stromych miejscach sięga 36 stopni.

Opis zawodów Red Bull 400 Zakopane na Facebooku:

“Red Bull 400 w 2020 roku to trzy osobne imprezy sportowe – zawody w biegu na skocznię narciarską. Wszystkie odbędą się jednego dnia, o różnych porach. Każdy może wystartować tylko w jednej z nich i pobiec tylko raz. Zwycięzcy poszczególnych odsłon w kategoriach kobiet i mężczyzn zostaną wyłonieni na podstawie czasu uzyskanego w biegu od podnóża, na szczyt Wielkiej Krokwi. Po drodze ani chwili wytchnienia, zero płaskiego, a w dodatku z każdą minutą będzie coraz bardziej stromo. Choć długość trasy odpowiada jednemu okrążeniu stadionowej bieżni, ukończenie tego biegu to wyzwanie. Wygrywają najlepsi!

Red Bull 400 to bieg na skocznię narciarską. Zadaniem uczestników jest jak najszybszy bieg od podnóża Wielkiej Krokwi, należącej do COS OPO Zakopane, aż na jej szczyt! 400 metrowy sprint pod górę to wyzwanie dla najtwardszych biegaczy.

15 sierpnia odbędą się trzy osobne biegi – poranny „Rozbieg”, „Ku słońcu” w porze obiadowej oraz „Wieczorne sprinty”. Wyjątkowo, nie będzie też biegów sztafetowych.”

Artykuł: Ruszyły zapisy na Red Bull 400, Wielka Krokiew czeka na śmiałków

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany