W drugi majowy weekend Runmageddon zaprosi miłośników biegów z przeszkodami do Poznania. Zapowiadają się duże sportowe emocje, ale zadowoleni będą też miłośnicy błotnych biegów, bo tego na poznańskim Hipodromie Wola nie zabraknie.

Runmageddon zainauguruje sezon 2021 w ostatni weekend lutego biegiem w Twierdzy Modlin. Później będzie Kraków. W weekend 8-9 maja natomiast zaprosi do Poznania, gdzie na terenach Hipodromu Wola, odbędzie się przesunięty z powodu pandemii koronawirusa Finał Ligi Runmageddonu 2020 i V Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon.

Hipodrom Wola już po raz kolejny będzie gościł poznański Runmageddon.

– Ta lokalizacja jest dla nas idealna, by postawić mnóstwo fantastycznych przeszkód, a do tego dać startującym to na co czekają, czyli błoto. Dlatego cieszymy się, że możemy do niej wrócić. Eventy Runmageddonu w Poznaniu zawsze dostarczają niecodziennych wrażeń. W tym sezonie debiutujemy w stolicy Wielkopolski na wiosnę. Jeśli będzie chłodno rozgrzejemy uczestników do czerwoności, a jak ciepło to z pewnością ich ochłodzimy – mówi dyrektor eventu Maciej Baranowski.

 

Wielkie sportowe emocje w Poznaniu

Finał Ligi Runmageddonu oraz V Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon wracają do Poznania po 5-letniej przerwie. Za pierwszym razem impreza tam została zorganizowana w listopadzie 2016. Do startu w Finale uprawnieni są uczestnicy eventów, którym udało się zebrać przynajmniej 2 punkty w Lidze Runmageddonu by DPD Polska 2020 oraz w Lidze Runmageddonu 2021.

W V Mistrzostwach będą zaś mogły rywalizować osoby pełnoletnie, które w 2020 i 2021 ukończyły przynajmniej jeden bieg w serii Elite formuł: Rekrut, Classic, Hardcore, Ultra i zajęły miejsce od 1 do 10 w klasyfikacji Elite Kobiet i Mężczyzn, a także laureaci pierwszych trzech miejsc w serii Elite Masters Kobiet i Mężczyzn. Zawodnicy ścigać się będą na trasie 10 kilometrów z kilkudziesięcioma przeszkodami.

Mapa biegów Runmageddon w sezonie 2021

 

Nie tylko Finał i Mistrzostwa…

Poznański event to nie tylko Finał Ligi i Mistrzostwa. To będzie też okazja do międzypokoleniowej zabawy dla całych rodzin. Na starcie będą mogli stanąć reprezentanci każdej grupy wiekowej.

Osoby, które ukończyły 16 lat i dorośli będą mieli do wyboru aż dwie formuły. Pierwsza z niech to skrojone pod początkujących Intro, czyli 3 kilometry z 15 przeszkodami. Druga to Rekrut, najchętniej wybierany dystans 6 kilometrów z 30 utrudnieniami.

Drugi weekend maja br. będzie też doskonałą okazją, żeby odciągnąć dzieci i młodzież od komputerów, tabletów i telefonów, i pokazać im, jak fantastyczny może być ten sport. Dzieci (5-11 lat) będą mogły przeżyć przygodę na trasie Runmageddonu Kids (1 km + 10 przeszkód). Młodzież między 12 a 15 rokiem życia będzie mogła spróbować swoich sił na trasie 2 kilometrów z ponad 15 przeszkodami, czyli w formule Runmageddon Junior.

Runmageddon przygotuje też formułę dla całych rodzin, gdzie ojciec razem z synem, matka z córką czy babcia z wnukiem będą mogli pobiec wspólnie po emocjonujące wrażenia. Runmageddon Family polegać będzie na przebiegnięciu 2 kilometrów i pokonaniu wspólnie przeszkód dla małych i dużych.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(na podst. mat. pras.)