Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

17 października odbędą się pierwsze w Polsce zawody w zbieganiu. Start usytuowany jest przy schronisku na Turbaczu. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5,2 km. Ciągle w dół, w sumie 453 metry.

Jeśli lubisz zbiegi, brakuje Ci adrenaliny, jesteś odważny/a  i częściej królujesz na Stravie na segmentach w dół, to wydarzenie stworzyliśmy właśnie z myślą o Tobie – napisali organizatorzy Turbacz Downhill (DH) czyli Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim, zapraszając na to wydarzenie. Zawody odbędą się 17 października na Turbaczu.

– Najlepsi zawodnicy powinni biec tempem 3,10-3,15, co daje wynik około 18 minut – powiedział nam Paweł Sala, stojący za organizacją zawodów.

– Bieg w tempie poniżej 3min/km jest wysoce niebezpieczny, ale uważam że są zawodnicy którzy podejmą ryzyko. Średnie tempo zawodnika na tym zbiegu powinno wynosić około 4 min. na km – dodaje.

Szczegóły zawodów

  • Kiedy: 17 października 2️020
  • Gdzie: Start przy Schronisko Górskie PTTK na Turbaczu
  • Dystans: 5,2 km
  • Opadanie: 453m

Starty odbywać się będą co minutę od godziny 12:00. Trasa biec będzie zielonym szlakiem do Sralówek, a później odbija w lewo do budowy “Bramy w Gorce”, gdzie będzie znajdować się meta. Na miejsce startu zawodnicy muszą dotrzeć sami.

Cena pakietu to 99 zł. W pakiecie znajdziecie koszulkę, wejściówkę do Term Gorący Potok, gadżety od sponsorów i medal na mecie.

Pierwszy taki bieg

Organizatorzy chwalą się, że po raz pierwszy taka formuła biegu (zbiegu) pojawiła się w Polsce. Warto jednak pamiętać, że w tym samym miejscu organizowane były już zawody w zbieganiu. Miało to miejsce przy okazji Icebug Summer Trail. Wówczas na trasie tego górskiego biegu były ustawione bramki, które pozwoliły wyłonić najszybszego zbiegacza. Ten “odcinek specjalny” nieoficjalnie nazwany był Mistrzostwami Polski. Jeden z tytułów wywalczył Piotr Biernawski, który… teraz jest odpowiedzialny za wytyczenie trasy. W 2014 roku Biernawskiemu pokonanie liczącego 6 km zbiegu, co wówczas dało mu tytuł Mistrza Polski, zajęło 23 minuty.

Czytaj także: Hoka TenNine – buty trailowe przeznaczone tylko do zbiegania

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany