Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Runmageddon nosi się z zamiarem odpalenia formuły Trail, czyli biegu terenowego bez przeszkód. Pomysł, który zaskoczył w przypadku Spartana, raczej nie wypali na Runmageddonie. 

W 2019 roku Spartan odpalił formułę Spartan Trail, czyli crossowego biegu bez przeszkód, który organizowany jest przy okazji biegów przeszkodowym. Formuła się przyjęła. O podobnej formule “bez przeszkód” myśli Runmageddon. Na razie w kategoriach testu, żeby sprawdzić zainteresowanie biegaczy. Ujawnił to pomysłodawca Runmageddonu Jarosław Bieniecki w podkaście “W rytmie biegania”.

– Spartan robił coś takiego jak Spartan Trail. Na tej samej trasie na której puszczał ludzi przez przeszkody, puszczał ludzi bez przeszkód. I pewnie podobną formułę odpalimy u nas, żeby ją przetestować. Zobaczymy jak to pójdzie – powiedział Bieniecki w rozmowie z Maciejem Kurzajewskim i Adamem Kszczotem.

– Ja, szczerze mówiąc, nie spodziewam się jakiś wielkich sukcesów – dodał pomysłodawca najbardziej popularnej w Polsce serii biegów przeszkodowych.

Szczerze to i my nie wierzymy w sukces Runmageddon Trail. Naturalną przewagą Spartan jest organizowania większości biegów w terenach górzystych, która same w sobie są atrakcyjne dla biegaczy. Runmageddon ma tylko 2 biegi w sezonie, które zahaczają o góry. To zbyt mało, żeby do nowej formuły przekonać stałą grupę biegaczy. Szczególnie, że często lokalizacja tych biegów i przewyższenia na trasie, czyli dwa czynniki uwzględniane przez ludzi biegających w górach, też sporo pozostawiają do życzenia.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany