Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Wystartuj w niepowtarzalnym biegu terenowym przygotowanym w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego. Wystartuj w FALCON Żelazny Bieg i zmierz się z wymagającą trasą!

FALCON Żelazny Bieg to bieg przełajowo-wytrzymałościowy. Odbędzie się on w sobotę 13 sierpnia 2022 roku w miejscowości Okuniew, która leży 26 km na północ od Warszawy. W biegu liczyć będzie się przede wszystkim wytrzymałość, ale równie ważna będzie siła i ogólna sprawność. Biegacze bowiem na trasie spotkają czołgi, przeszkody wodne i inne niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Bieg będzie więc niezwykłą okazją, żeby poczuć się jak na poligonie.

Biegacze będą mieli do pokonania dystans 13 km. Wystartują oni z miejscowości Okuniew (przy OSP/Rynek). Zakończenie i meta biegu zostały natomiast zaplanowane w nieodległym Ossowie, gdzie przebiega szlak Bitwy Warszawskiej 1920.

Udział w biegu jest darmowy. Wystarczy się zapisać. Należy się jednak pospieszyć, bo limit uczestników jest ograniczony do 300 osób.

Co w pakiecie startowym?

Na najlepszych biegaczy czekają specjalne wyróżnienia. Klasyfikacja generalnie obejmuje kobiety, mężczyzn oraz Żołnierzy Wojska Polskiego.

Na wszystkich biegaczy na mecie będzie czekał pamiątkowy medal 1. edycji biegu FALCON Żelazny Bieg. Ponadto w pakiecie startowym znajdą oni jeszcze okolicznościową koszulkę techniczną, wejściówki do Muzeum Wojska Polskiego i inne upominki.

Podstawowe informacje o biegu:

  • Start biegu: 13 sierpnia 2022, godz. 11:00
  • Trasa prowadzić będzie z m. Okuniew do Ossowa terenami leśnymi w okolicach jednostek wojskowych
  • Na starcie znajdziecie biuro zawodów czynne od godz. 8:00. Skorzystać można tam z namiotu – szatni i depozytu
  • Biuro zawodów czynne będzie również 12 sierpnia w Muzeum Wojska Polskiego (al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa) w godz. 10:00-16:00
  • Każdy zawodnik otrzyma chip mocowany na kostce, który zarejestruje indywidualny czas pokonania trasy
  • Na trasie biegu i na mecie znajdą się punkty nawadniania. Na mecie dodatkowo poczęstunek regeneracyjny!
  • Limit czasu na pokonanie trasy to 2 godz.
  • Planowanie wręczenia nagród o godzinie 14:00.

Gdzie można się zapisać na bieg?

Organizatorami biegu są Centralny Wojskowy Zespół Sportowy oraz 18 Dywizja Zmechanizowana. Partnerami wspierającymi jest Powiat Wołomiński oraz Gmina Halinów. Więcej informacji o FALCON Żelazny Bieg  można znaleźć na stronie: www.wojsko-polskie.pl/cwzs/, a zapisać się na niego można korzystając z platformy Datasport. Tam też dostępny jest regulamin i lista startowa.

“Piątka z żołnierzem”

Obok terenowego Falcona, Wojsko Polskie w ramach obchodów swojego święta, organizuje w Warszawie uliczny bieg “Piątka z żołnierzem”. Bieg odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia 2022 r. Trasa będzie prowadzić błoniami stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Będzie mieć atest PZLA i będzie mierzyć 5 km. Start zaplanowany jest na godzinę 13:30. Wcześniej, bo o godzinie 12:00, odbędą się towarzyszce temu biegowi, biegi dla dzieci. Na oba te biegi można się zapisać na tej stronie.

(na podst. mat. pras.)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany