Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Kalendarz biegów z przeszkodami (OCR) na rok 2020 zapełnia się coraz szybciej. Organizatorzy odkrywają karty, chwaląc się lokalizacjami i terminami. Jednym z nich jest Vikings Run – Legendarny Bieg z Przeszkodami. To co na przyszły sezon przygotowali jego twórcy zapowiada się naprawdę ciekawie.

Vikings Run, który na przeszkodowej mapie Polski zadebiutował 18 maja 2019 roku, właśnie ogłosił, że w przyszłym roku wraca do Smardzewic nad Zalewem Sulejowskim, gdzie 16 maja 2020 roku odbędzie się 3. edycja tego biegu.

Debiut zupełnie nowej formuły

RUN LEGEND to całkowicie nowa formuła i nowa trasa, która będzie prawdopodobnie pierwszym takim biegiem w Polsce (a może i na świecie).

Z informacji otrzymanych od organizatorów wiemy, że będzie to wariant trasy z kajakami, z której słynie Vikings Run. Dla przypomnienia: zawodnicy będą mieli do pokonania 10 km biegiem oraz 2 km w kajaku, a na ich drodze stanie ponad 40 przeszkód o zróżnicowanym poziomie trudności (od technicznych, przez wytrzymałościowe, aż po mocno siłowe).

Jednak prawdziwym smaczkiem jest fakt, że całą trasę trzeba będzie pokonać w ekwipunku wikinga (!), czyli z tarczą oraz toporem.

Nie znamy jeszcze szczegółów na temat ich wagi, wyglądu, czy sposobu mocowania, jednak sama nazwa wskazuje, że będzie to raczej trasa dla prawdziwych twardzieli.

Wiem natomiast, że RUN LEGEND odbędzie się tylko na zasadach ELITE. Każdy kto go ukończy otrzyma unikatowe gadżety, a na zwycięzcę ma czekać coś specjalnego. Start w tej formule jest mocno limitowany. Będzie się ograniczał tylko do 40 osób. Zapisy już trwają.

Więcej szczegółowy powinniśmy spodziewać się na dniach – już od samych organizatorów.

Powrót trasy dla dzieci

Zdaje się, że organizatorzy Vikings Run odrobili lekcję z poprzedniej edycji, w której to nie zdecydowali się na zorganizowanie biegu dla dzieci. Formuła RUN KIDS, czyli bieg na dystansie 1 km, wraca do Vikings Run. To dobrze, bo biegi przeszkodowe dla dzieci cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony najmłodszych adeptów OCR i ich rodziców.

Vikings Run i Armagedon Active łączą siły

Poza wspomnianym majowym eventem, Vikings Run w nieco innej roli będzie można zobaczyć już w lutym, przy okazji biegu “Hardkorowe pary” organizowanego przez Armagedon Active. Na trasie prawdopodobnie zobaczymy kilka przeszkód z biegu Vikingów.

Póki co, organizatorzy są bardzo oszczędni w dzieleniu się szczegółowymi informacjami dotyczącymi tej nietypowej współpracy. I nie tylko tej. Właśnie ogłoszono, że ten alians Vikins Run – Armagedon Active, został poszerzony o bieg Masakrator. Zapowiada się więc naprawdę ciekawie.

Fot. Vikings Run

(na podst. mat. pras.)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany