Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Nie będzie już sposobu na obejście zakazu działalności siłowni, klubów fitness, czy organizowania zajęć sportowych. Od 28 grudnia do 17 stycznia rząd premiera Morawieckiego całkowicie je zamyka. Wyjątkiem jest tylko sport zawodowy.

“Do dnia 17 stycznia 2021 r. ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców (…) działalności polegającej na prowadzeniu: basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness” – czytamy w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Od tego zakazu są tylko dwa wyjątki. Pierwszy, gdy baseny lub siłownie działają w podmiotach prowadzących działalność leczniczą. Drugi, gdy są prowadzone dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych. W praktyce oznacza to zamknięcie niemal wszystkich siłowni.

Rząd od 28 grudnia, gdy wchodzi w życie cytowane rozporządzenie, do 17 stycznia 2021 roku zakazał również organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych. W tym przypadku również jedynym wyjątkiem jest sport zawodowy.

Można podejrzewać, że 17 stycznia nie jest datą graniczną. Perspektywa wystąpienia trzeciej fali pandemii koronawirusa w Polsce zwiększa ryzyko przedłużenie obowiązywania tego zakazu. I to nawet pomimo zakończenia kwarantanny narodowej (lockdownu). Co więcej, późniejsze odmrożenie sportu amatorskiego prawdopodobnie będzie następować etapami.

W opisywanym rozporządzeniu zwraca natomiast fakt, że dalej działać mogą kasyna i obiekty “związane z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety”. Jedynym warunkiem jest tylko ograniczenie w postaci 1 osoby na 15 m2 i zachowanie 1,5 m dystansu.

Czytaj także: Od 28 grudnia siłownie i kluby fitness zostaną całkowicie zamknięte

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany