Wymagająca 6-kilometrowa trasa z dającymi w kość podbiegami, 20 przeszkód i morderczy upał – z tym wszystkim w niedzielę zmierzyli się uczestnicy 2. edycji biegu z przeszkodami Platinium Cross Run.

W niedzielę 1 września w miejscowości Rzeczków-Kolonia, leżącej około 20 km na południe od Radomia, odbyła się 2. edycja biegu z przeszkodami Platinium Cross Run. Organizatorem biegu był klub Platinium Radom, pole paintballowe Eventball.pl i Klub Sportowy “Team Zalesice”. Uczestnicy mieli do pokonania 6 km i 20 przeszkód, a w gratisie dostali prażące słońce.

Pierwszą przeszkodą była licząca około 200 m pętla z ciężkim workiem na plecach. Później zawodnicy mieli jeszcze do pokonania m.in. dywan z opon, linę, równoważnię, ściankę, bele słomy, slackline, zasieki, wiszącą drabinkę, szpulę. Było też stanowisko paintballowe, gdzie każdy miał po pięć strzałów i musiał przynajmniej raz trafić do celu, żeby uniknąć robienia 15 burpeesów i biec dalej.

>> GALERIA ZDJĘĆ Z PLATINIUM CROSS RUN <<

Podobnie jak przed rokiem, bieg był przygotowany głównie z myślą o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biegami przeszkodowymi i chcą posmakować “z czym to się je”. Wymagająca była za to trasa. Proste i płaskie odcinki, przeplatane były tymi trudniejszymi. Dwa zbiegi, a przede wszystkim dwa mocne podbiegi, można było poczuć w nogach. Szczególnie piaszczysty podbieg tuż przed metą, gdy wybieganych było już prawie 6 km.

>> GALERIA ZDJĘĆ Z PLATINIUM CROSS RUN <<

Najszybciej do mety dotarł Łukasz Pochylski. Przebiegnięcie 6 km i pokonanie 20 przeszkód zajęło mu 29 minut i 3 sekundy. Najlepsza wśród kobiet była Marta Sprawka.

Wyniki 2. edycji Platinium Cross Run (01.09.2019)

Mężczyźni:

  1. Łukasz Pochylski
  2. Sławomir Rusak
  3. Tomasz Makowski

Kobiety:

  1. Marta Sprawka
  2. Katarzyna Podgórska
  3. Weronika Fatyga

Organizatorów Platinium Cross Run warto pochwalić zarówno za przygotowanie samego biegu, jak i całego wydarzenia. Nie tylko uczestnicy mogli liczyć na darmowy posiłek po biegu, ale również przybyli kibice zostali uraczeni smakołykami z grilla, a także owocami oraz pysznymi muffinkami i ciastkami. Miłym gestem było też uhonorowanie uczestniczki, która jako ostatnia przekroczyła linię mety. To jest właśnie ten urok małych biegów.

Zwycięzca biegu, Łukasz Pochylski, znany też jako “Biegnący Patriota”, tak na naszym profilu na Facebooku podsumował całą imprezę:

Świetna impreza pod każdym względem !!! 😉🤩 Gratulacje dla Organizatorów oraz Sponsorów za profesjonalne podejście do tematu 😉 Serdeczne Dzięki za Wszystko – Jesteście Najlepsi i do zobaczenia oby jak najszybciej !!! 😉👍 Pozdrawiam Serdecznie 😄

Łącznie w Platinium Cross Run wystartowało 100 osób, w tym 35 kobiet. Wszystkim należą się ogromne gratulacje.

Czytaj także: