Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W 2020 roku Runmageddon będzie droższy. W górę poszybowały również ceny voucherów na Pakiety Weteran, Korona i Oktan. I paradoksalnie stały się one bardziej opłacalne. A pewne przeoczenie po stronie Runmageddonu sprawiło, że stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Od przyszłego roku rosną ceny pakietów startowych na wszystkie formuły biegów z przeszkodami pod szyldem Runmageddonu. W przypadku Rekruta skok jest drastyczny, bo o ponad 30 proc. (więcej w artykule: Drogo, drożej, Runmageddon Rekrut). Biuro Prasowe Runmageddon w przesłanym do nas mailu z 15 października tłumaczy skok cen m.in. rosnącymi kosztami pracy:

(…) Ceny uległy zmianie z powodów rosnących kosztów związanych z organizacją eventu, w tym kosztów pracy ludzi, którzy dbają o właściwą, i co najważniejsze, bezpieczną organizację wydarzenia.  Analizując rynek, nie tylko biegów przeszkodowych, można zauważyć wzrost cen. Chcemy, żeby za zmianą cen szły także wartościowe zmiany dla uczestników – pracujemy między innymi nad wprowadzeniem do pakietu ubezpieczenia. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw Runmageddończykom, którzy przemierzają z nami całą Polskę i podejmują się wielu ekstremalnych wyzwań rocznie, ceny pakietów: Oktan, Weteran i Korona podnieśliśmy tak, by były one jak najbardziej korzystne. W najbliższych dniach szykujemy także kolejną niespodziankę związaną z ofertą promocyjną na sezon 2020, która przekazana będzie mailowo.

Podwyżka cen dotyczy również pakietów na kilka biegów. Aktualnie vouchery na Pakiet Weteran 2020 i Pakiet Korona 2020 oferowane są po 659 zł, a na Pakiet Oktan 2020 po 1319 zł. Promocja o której wspominało Biuro Prasowe, oznacza zniżki dla wybranych uczestników. I tak np. zdobywcy Weterana w 2019 mają do końca października możliwość zakupu Pakietu Weteran 2020 za 559 zł, czyli o 100 zł taniej.

Droższe pakiety czyli… bardziej opłacalne

Wprowadzona przez Runmageddon podwyżka cen w 2020 roku sprawiła, że kupno pakietów na kilka biegów stało się bardziej opłacalne. Co więcej, warunki wykorzystania tychże pakietów również są dużo bardziej atrakcyjne niż w przypadku zapisów na poszczególny biegi. Są też i dodatkowe korzyści, które zostały opisane na samym końcu artykułu.

Do rozważań odnośnie opłacalności zakupu pakietu na kilka biegów niech posłuży nam najbardziej popularny Pakiet Weteran (ponad 7,5 tys. Weteranów w 2018 roku), w wyjściowej cenie 659 zł. Również dlatego, że w jego przypadku taka analiza będzie najprostsza.

Z udostępnionych cenników wynika, że na Rekruta i Hardcore’a w Warszawie oraz Classica we Wrocławiu, należałoby zapisywać się na 4 miesiące przed zawodami, żeby wyszło taniej niż 659 zł, jakie trzeba zapłacić za pakiet. W tej konfiguracji na warszawskie biegi, które odbędą się na przełomie lutego i marca, trzeba zapisać się w październiku (174 zł + 224 zł), a na wrocławskiego Classica w grudniu (239 zł). Wówczas zapłacimy łącznie 637 zł. To o 22 zł taniej. Gdybyśmy zapisywali się miesiąc później (listopad i styczeń) to łączna cena podskoczy o 50 zł do 687 zł. Natomiast pozostawienie zapisów na ostatnią chwilę, czyli w tygodniu przed biegiem, oznaczałoby łączny koszt na poziomie 877 zł.

Zapisanie się na Runmageddon 3-4 miesiące wcześniej, w sytuacji gdy rezygnacja jest mocno obwarowana (14 dni od zakupu, zwolnienie lekarskie) i nie ma możliwości odsprzedaży startu, obarczona jest dużym ryzykiem. Tego problemu nie ma w przypadku skorzystania z vouchera. Na bieg można zapisać się najpóźniej na 3 dni przed eventem. A jeżeli zapisaliśmy się dużo wcześniej, to można zrezygnować ze startu na tydzień przed eventem, nie tracąc przy tym możliwości zapisania się na ten sam dystans w innym terminie.

Są też i niedogodności. Zakupiony Pakiet Weteran po pierwszym użyciu staje się pakietem imiennym. Od tego czasu przypisany jest tylko do nas. I tak, jeżeli wystartujemy w Rekrucie, ale później przydarzy nam się paskudna kontuzja, to nie można odsprzedać pozostałych startów na dystansach Classic i Hardcore.

Inną niedogodnością jest to, że w momencie wejścia Runmageddonu do Czech, Pakiet Weteran można używać jedynie na terytorium Polski.  Od grudnia 2019 Pakiet Weteran można już używać w Polsce i Czechach.

Brak Regulaminu = dodatkowe korzyści

Opisywany Pakiet Weteran i inne pakiety można zamówić za pośrednictwem strony internetowej Runmageddonu. Co ciekawe, ten oczywisty sklep internetowy nie posiada Regulaminu (potwierdzone na kontakt@runmageddon.pl). Tym samym sprzedający nie informuje kupującego m.in. o zasadach odstąpienia od umowy, procedurze reklamacji i kilku innych wymaganych prawem kwestiach. A to oznacza dodatkowe korzyści. Jedną z nich jest wydłużenie z 14 dni do 12 miesięcy prawa do zwrotu. Reguluje to ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku. Co więcej, prawdopodobnie zgodnie z prawem można zażądać zwrotu pieniędzy również za częściowo wykorzystany voucher na pakiet, a opisane wyżej zasady korzystanie z tegoż pakietu nie są dla kupującego wiążące. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że wymagałoby to wszystko drogi sądowej.

Niestety brak Regulaminu oznacza też niedogodności dla kupujących, o czym nasza Redakcja boleśnie przekonała się przed ostatnim Runmageddonem we Wrocławiu. To jednak już temat na oddzielny artykuł. W tym miejscu pozostaje nam tylko zaapelować, żeby szybko powstał regulamin precyzujący wszystkie aspekty korzystania z voucherów.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany