Trwają zapisy na drugą edycję imprezy sportowej “KolekTYw – Zawody Ninja”. Kultowa przestrzeń stoczni gdańskiej już po raz drugi stanie się areną, na której aspirujący wojownicy i wojowniczki ninja zmierzą się z torem przeszkód, zbudowanym i  przetestowanym przez finalistów programu Ninja Warrior Polska.

Organizator zawodów, Grzegorz Niecko, stworzył tor o wysokim stopniu trudności, który był inspirowany torem finałowym emitowanego na Polsacie sportowego show Ninja Warrior Polska. Podobnie jak w telewizyjnym show, również i tor KolekTYwu nie został jeszcze zdobyty przez żadnego z uczestników poprzedniej edycji zawodów.

W tym roku poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej. Poza finalistami Ninja Warrior Polska: Grzegorzem Niecko i Janem Tatarowiczem, za jakość przeszkód będzie odpowiadał także Paul Allen, oficjalny tester torów, który uczestniczył w przygotowaniu kilku europejskich edycji Ninja Warrior. Startujący w Gdańsku zawodnicy będą mieli okazję go poznać podczas organizowanych w sobotę 6 sierpnia warsztatów oraz wieczornej imprezy integracyjnej.

KolekTYw to jedyna tego typu impreza na Pomorzu. Wydarzenie odbędzie się na terenie tętniącej życiem Stoczni Gdańskiej. To świetna okazja by poznać Gdańsk z nowej perspektywy i niepowtarzalna szansa by stanąć w szranki z najlepszymi polskimi zawodnikami (takimi jak Jakub Zawistowski). To też szansa, żeby spróbować swoich sił na przeszkodach zbliżonych trudnością do tych znanych z telewizji. W zawodach może wystartować każdy, kto marzy o zdobyciu tytułu pierwszego polskiego Ninja Warrior. Warunkiem jest ukończone 16 lat.

Organizatorzy wydarzenia przewidzieli atrakcje dla wszystkich, nie tylko dla czołowych zawodników, ale także dla początkujących sportowców w każdym wieku. W ramach rozgrzewki przed zawodami na terenie stoczni odbędą się treningi, warsztaty i inne sportowe atrakcje dla całej rodziny.

W sobotę wieczorem (po zakończeniu pierwszego dnia zawodów) chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach dla dorosłych, natomiast w niedzielę między godziną 12:00 a 14:00, co pół godziny będą się odbywać warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzone przez półfinalistę Ninja Warrior, Michała Betchera. Wszystkie dodatkowe atrakcje są darmowe, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy w punkcie recepcji imprezy. 

Zawody odbędą się w weekend 6-7 sierpnia.  W konkursie będzie brany pod uwagę tylko najlepszy start zawodnika, nie trzeba więc startować w oba dniach. Aby zgłosić się do udziału w zawodach wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej: https://kolektyw.ninja/

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zeszłorocznej edycji:

Organizatorzy wydarzenia gwarantują atrakcyjne nagrody dla Last Man Standing oraz Last Woman Standing lub pokaźną sumę pieniędzy dla śmiałka, który pokona cały tor bezbłędnie. Tegoroczny KolekTYw – Zawody Ninja jest elementem większego wydarzenia – Ninja Series Regionals. Dlatego dodatkowym benefitem udziału w zawodach jest możliwość zakwalifikowania się do Ninja Series Season 2.

Fotografia/grafika: KolekTYw

(mat. pras.)

Przeczytaj także: