Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W dniach 29-30 czerwca we włoskich Dolomitach odbędą się Mistrzostwa Europy Spartan Race 2019. Faworytem zawodów jest Jonathan Albon. Liczymy jednak, że medale w kategoriach wiekowych przywiozą też Polacy. Ich zmagania będzie można śledzić w internecie.

Areną mistrzostw będzie miejscowość Alleghe (979 m n.p.m.), leżąca u stóp masywu Civetta (3200 m n.p.m.) we włoskich Dolomitach. Zawodnicy tradycyjnie zmierzą się z dystansem Beast, czyli trasą o długości 21 km na której ustawionych będzie 30 przeszkód. Co ciekawe, w mistrzostwach mogą wziąć udział tylko ci zawodnicy, którzy 29 czerwca będą mieli ukończone 18 lat.

Harmonogram Mistrzostw

W sobotę 29 czerwca będą starty indywidualne. Start męskiej fali Elite zaplanowany jest o godzinie 08:00. Dziesięć minut później na trasę ruszą elitarne kobiety. Zgodnie z dostępnymi danymi z Athlinks, w tej najbardziej prestiżowej serii wystartuje łącznie 114 zawodników i zawodniczek. Pomiędzy godziną 08:20 a 09:15 wystartuje serii Age Group.

Dekoracja najlepszych zawodników Elite i Age Group zaplanowa jest na godzinę 18:00.

W niedzielę 30 czerwca odbędzie się rywalizacja drużyn (sztafet) na dystansie Super (13 km + 25 przeszkód). Panowie wybiegną na trasę o godzinie 08:30, a panie kwadrans później.

Polacy na Mistrzostwach

Do Włoch wybiera się duża grupa biegaczy z Polski. W serii Elite wystartuje 4 Polaków (Emil Kaczor, Kamil Kozioł, Piotr Łobodziński, Zbigniew Ziober) i 3 Polki (Katarzyna Jakubowska, Agnieszka Rynkiewicz, Joanna Żukowska-Kasprzyk). W “wiekówkach” swój start zapowiedziało łącznie 30 osób.

Redakcja eXtremalny.PL liczy, że minimum 2 z 7 zawodników startujących w Elite znajdzie się w TOP10, a także na 3-5 medali w Age Group. Jest też szansa na dobry występ polskich drużyn. W 2018 roku we francuskim Morzine Polki zajęły 4. miejsce.

Na Mistrzostwa Europy Spartan Race, pierwszy raz od 3 lat, wybiera się też wielokrotny mistrz w biegach z przeszkodami Jonathan Albon. Jest on niekwestionowanym faworytem całej imprezy i kandydatem do zdobycia 4000 euro nagrody za stanięcie na najwyższym stopniu podium wśród mężczyzn. Łączna pula nagród pieniężnych to 25 tys. euro.

Gdzie można oglądać Mistrzostwa?

Wzorem ubiegłego roku zmagania zawodników na Mistrzostwach Europy Spartan Race będzie można śledzić w internecie. Nie ma jeszcze oficjalnej zapowiedzi transmisji, ale spodziewamy się, że będzie ona mieć miejsce na fanpejdżu Spartan Race Italy lub na Spartan Race Europe.

[Update] Wg tych nieoficjalnych doniesień, w sobotę 29 czerwca livestream będzie od godz. 07:45 do dekoracji zawodników serii Elite (rozpocznie się ona o 18:00), a w niedzielę 30 czerwca od godz. 08:00 do ceremonii medalowej drużyn (start o godz. 15:30).

Na chwilę obecną można natomiast podglądać budowę miasteczka i spartanowych przeszkód jedną z wielu rozmieszczonych w Dolomitach kamer internetowych (kliknij w obrazek, żeby zobaczyć).

Fot. FB Spartan Race Italy

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany