W dniach 9-11 czerwca w węgierskim mieście Tata najlepsi przeszkodowcy świata będą rywalizować o medale. Z tego artykułu dowiesz się, jak prezentuje się harmonogram mistrzostw, jak wyglądają prognozy pogody i gdzie można oglądać relację live z tej imprezy.

W czwartek 8 czerwca oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Biegów Przeszkodowych (OCR) 2023. Bierze w nich udział ponad 1500 sportowców z 31 krajów, w tym aż 248 sportowców z Polski. Należy przypomnieć, że w biegach indywidualnych o tytuł Mistrza/Mistrzyni Świata rywalizują jedynie zawodnicy startujący w kategorii Elite.

HARMONOGRAM MISTRZOSTWA

W piątek 9 czerwca odbędzie się rywalizacja na dystansie Short (3 km). Zawodnicy serii Elite wybiegną o godzinie 08:30. Będą oni startować w grupach po 6 osób. Od godziny 10:00 na tej samej trasie będą rywalizować zawodnicy w “wiekówkach”. Ceremonia dekoracji zaplanowana jest na godzinę 16:00. W piątek odbędą się również kwalifikacje na krótkim torze przeszkód OCR100.

W sobotę 10 czerwca zawodnicy będą rywalizować na standardowym dystansie. Będą też kontynuowane kwalifikacje do finału OCR 100.

W niedzielę 11 czerwca odbędą się sztafety, finał OCR 100 i uroczyste zamknięcie mistrzostw.

 

POGODA

Powyższy harmonogram może ulec zmianie, bo pogoda w tym roku nie dopisała. Prognozy mówią o burzach z piorunami, co może wpłynąć nie tylko na zmianę planów startów, ale też na wyniki mistrzostw.

GDZIE OGLĄDAĆ MISTRZOSTWA?

Relację LIVE z Mistrzostw Europy OCR 2023 przeprowadzi OCR Magazin na swoim profilu (zobacz: https://www.facebook.com/OCRMagazinHungary)

 

Przeczytaj także: