Czy sporty przeszkodowe będą mieć swojego reprezentanta w nowym Sejmie? To możliwe. W najbliższych wyborach parlamentarnych startuje Rafał Kasza, zielonogórski radny, znany z tras biegów przeszkodowych, zawodów ninja i programu Ninja Warrior Polska.

Rafał Kasza jest radnym Zielonej Góry. W świecie sportów przeszkodowych funkcjonuje od wielu lat. Wcześniej były to biegi przeszkodowe ze Spartan Race na czele, a ostatnio najczęściej zawody sportowe na krótkich torach przeszkód typu ninja. Jest też współorganizatorem i promotorem takich zawodów w Zielonej Górze. Czytelnicy eXtremalny.PL mogą go znać również z występów w programie Ninja Warrior Polska.

Kasza od lat prowadzi profil na Facebooku “Najsprawniejszy radny w Polsce”, który następnie został przemianowany na “Najsprawniejszy polityk w Polsce”. Czy ta zmiana nazwa okaże się prorocza? Przekonany się wkrótce.

Rafał Kasza startuje w wyborach do Sejmu z listy koalicji Trzecia Droga, którą tworzy Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050. Startuje z ostatniego miejsca i liczy, że to właśnie zapewni mu sukces. Jak podkreśla, jest “ostatni na liście, ale pierwszy w działaniu”:

Z ostatniego miejsca na liście zostałem radnym miasta Zielona Góra i teraz zamierzam z tego samego miejsca zostać posłem.

Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to zapewniam Was, że biegi z przeszkodami, czy rywalizacja ninja pójdzie w naszym kraju jeszcze szybciej do przodu, a sporty indywidualne w końcu zostaną mocniej docenione. Taki jest plan, i mam nadzieję, że będziecie mnie wspierać w osiągnięciu tego celu.

Hasło wyborcze Rafała Kaszy to: KASZA TO ZDROWY WYBÓR. ROZWÓJ OCR I NINJA W POLSCE? NIE WIDZĘ PRZESZKÓD! My też nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby sporty przeszkodowe miały w dużej polityce swojego ambasadora.

Fot. FB Rafał Kasza – Najsprawniejszy Polityk w Polsce