Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

17 września w Warszawie odbędzie się premierowa edycja Crossu Fortecznego. To bieg przygodowo-przeszkodowo w militarnym klimacie. I ten jego militarny charakter podkreśla unikalny medal jaki otrzymają biegacza na mecie. Organizatorzy przygotowali też bogaty pakiet startowy.

W sobotę 17 września na terenie Muzeum Techniki Wojskowej w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Crossu Fortecznego Pamięci Janusza Kusocińskiego. To bieg przygodowo-przeszkodowy utrzymany w militarnym klimacie. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dystans około 5 kilometrów. Na trasie pojawią się między innymi: ostre zakręty, barierki, zasieki, górki oraz wyzwania wymagające kontaktu z zimną wodą.  Cały bieg zostanie utrzymany w militarnym klimacie, co odpowiada specyfice miejsca, gdzie stojące na terenie muzeum czołgi, samoloty czy wozy bojowe będą przeszkodami, które biegacze będą musieli pokonać.

– Śmiałkowie będą startować na własną odpowiedzialność. Nie będzie łatwo, a zmierzenie się z ciężkim sprzętem będzie wymagać skoczności, czujności czy gibkości – wylicza Sławek Jagnyziak, dyrektor sportowy Crossu Fortecznego.

Militarny charakter biegu podkreśla również unikalny medal w kształcie czołgu.

Organizatorzy przygotowali bogaty pakiet startowy. Oprócz medalu uczestnicy Crossu Fortecznego znajdą tam koszulkę, kubek i czapkę, a także wodę i posiłek (wojskową grochówkę).

Na najlepszych biegaczy czekać będą nagrody rzeczowe, a biegowi towarzyszyć będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców Warszawy piknik historyczny.

Termin biegu nie jest przypadkowy. Odbędzie się on w 83. rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę w dniu 17 września 1939 roku.

Współorganizatorami Crossu Fortecznego Pamięci Janusza Kusocińskiego są: Muzeum Techniki Wojskowej w Warszawie oraz Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Zapisać na bieg można się klikając tu.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany