Nie Lesko, nie Kocierz i nie legendarne już Pabianice. Finał Ligi Runmageddonu 2022 i  7. Mistrzostwa Polski Runmageddonu odbędą się w Jakuszycach (Szklarskiej Porębie).

W tym roku Finał Ligi Runmageddonu 2022 odbędzie się w Jakuszycach, czyli najwyżej położonej dzielnicy Szklarskiej Poręby. Miasteczko biegowe zostanie ulokowane przy Dolnośląskim Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. To tam w weekend 22-23 października zjadą przeszkodowcy z całej Polski, żeby wziąć udział w ostatnim wydarzeniu sezonu i zawalczyć w 7. Mistrzostwach Polski Runmageddonu.

Lokalizacja finału jest pewną niespodzianką. Wiele osób spodziewało się, że ponownie Finał odbędzie się w Lesku. Jakuszyce leżą 130 km od Wrocławia, ale już 300 km od Katowic, 370 km od Krakowa, 460 km od Warszawy i 510 od Trójmiasta.

W Jakuszycach biegacze zmierzą się z formułami Rekrut (6 km + 30 przeszkód) i Hardcore by Tarczyński (21 km + 70 przeszkód). Na obu tych dystansach zawodnicy będą również rywalizować w ramach Mistrzostwach Polski Runmageddonu. Mogą w nich wystartować wszyscy ci, którzy przynajmniej 2 razy w tym sezonie dobiegli do mety z opaską Elite.

Podczas Finału prawdopodobnie rozstrzygną się losy rywalizacji w Superlidze Runmageddonu 2022. A to dlatego, że będzie obowiązywał podwójny mnożnik punktów: Rekrut x2 i Hardcore by Tarczyński x4! Stąd wygrywając tę ostatnią formułę będzie można zgarnąć aż 400 punktów.

Do końca roku Runmageddon zorganizuje łącznie jeszcze 5 biegowych eventów. Już w sobotę 3 września w Gdańsku odbędzie się specjalny Runmageddon dla rodzin, podczas którego dostępne będą tylko formuły Kids, Junior, Family i Intro. Następnie, już z pełną paletą formuł, Runmageddon zawita do Mszczonowa pod Warszawą (10-11 września), później do Krakowa (24-25 września), Szczecina (8-9 października) i na samym końcu właśnie na Polanę Jakuszycką.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu, eXtremalny.PL

Zobacz także: Ekstremalny Runmageddon w słonecznym Suntago