Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Hero Run to największy bieg z przeszkodami na Podlasiu. Jego historia sięga 2016 roku. W ostatni weekend lipca w Ogrodniczkach k. Białegostoku odbędzie się jego kolejna edycja. Czeka na Was 9 km i 35 przeszkód sportowego wyzwania, ale też i dobrej zabawy. My też tam będziemy.

Hero Run to bieg z przeszkodami, ale też wyzwanie, dobra zabawa i niezapomniana przygoda. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 28 lipca w Ogrodniczkach k. Białegostoku. Dzień wcześniej, w sobotę 27 lipca, odbędzie się bieg z przeszkodami dla dzieci Hero Run Kids. Dzieci startować będą w trzech kategoriach wiekowych: 4-7 lat, 8-11 lat i 12-15 lat.

Trasa biegu Hero Run liczyć będzie 9 km. Znajdzie się na niej około 35 przeszkód. Jakie to będą przeszkody? Zarówno te naturalne, jak podbiegi, woda i błoto, jak i wszelkiego rodzaju ścianki, opony, porodówki, multirigi i inne konstrukcje. Czyli to wszystko, co tygrysy lubią najbardziej. Jedną z nowości będzie fireman. Nie zabraknie też, znanego uczestnikom poprzednich edycji Hero Run, “Chomika”. To konstrukcja z ogromnymi szpulami na którą nawija się linę z podczepioną oponą.

Hero Run ma trzy kategorie trudności: BEGINNER, CHALLENGER i LEGEND. Ta pierwsza to czysta zabawa. Ta ostatnia to sportowa rywalizacja, podczas której zawodnicy muszą samodzielnie pokonywać wszystkie przeszkody. Start poszczególnych fal zaplanowany jest co kwadrans od godz. 10:00 do 13:00.

Zawodnicy będą klasyfikowani w kilku kategoriach:

 • Klasyfikacja fali LEGEND kobiet i mężczyzn (miejsca I-III)
 • Klasyfikacja fal CHALLENGER kobiet i mężczyzn (miejsca I-III)
  • Klasyfikacje wiekowe:
   • K-16 (Kobiety), M-16 (Mężczyźni) (rocznik 2003 – 2000)
   • K-20, M-20 (rocznik 1999 – 1990)
   • K-30, M-30 (rocznik 1989 – 1980)
   • K-40, M-40 (rocznik 1979 – 1970)
   • K-50, M-50 (rocznik 1969 – 1960)
   • K-60, M-60 (rocznik 1959 i starsi)

Na wszystkich czekają pamiątkowe medale:
Na listach startowych już jest ponad 600 dorosłych miłośników biegów z przeszkodami i ponad drugie tyle dzieci chcących wziąć udział w Hero Run Kids. Kolejny już raz z trasą i wyzwaniami zmierzy się Jasiek Mela. Zapisy przez internet trwają do 23 lipca. Po tym terminie będzie można się zapisać w Biurze Zawodów.

Na bieg można zapisać się poprzez stronę www.herorun.pl lub bezpośrednio na Datasport.

Hero Run to nie tylko bieg, ale co warto podkreślić, też projekt społeczny. W budowę przeszkód zaangażowani się osadzeni z Zakładu Karnego w Białymstoku, natomiast testować przeszkody będą żołnierze 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.

Redakcja eXtremalny.PL podjęła wyzwanie Hero Run. Zmierzymy się z trasą i przeszkodami. Dlatego już teraz zapraszamy na relację z tego biegu.

Fot. FB Hero Run, Krzysztof Karpiński

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany