Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Został niespełna miesiąc do kolejnej edycji legendarnego biegu z przeszkodami – Vikings Run. Uznaliśmy, że to idealna pora, aby powiedzieć sobie o nim nieco więcej.

4. edycja biegu z przeszkodami Vikings Run odbędzie się w sobotę 15 maja. Kolejna odsłona biegu będzie niezwykła z kilku powodów. Jednym z nich jest debiut Vikings Run w lidze OCR Polska. Wszyscy zawodnicy walczący o punkty zmierzą się w formule 10km + 35 przeszkód. Kolejnym powodem są nowości, jakie czekają na wszystkich, którzy tego dnia pojawią się w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim. Co to będzie? O tym w dalszej części artykułu!

Kilka nowych przeszkód

Widać, że organizatorzy dbają zarówno o dobrą zabawę (dla OPEN), jak i dostarczanie nowych wyzwań dla ELITY.

Do tej pory na swoich social mediach opublikowali 2 konstrukcje. Obie jeszcze nie mają charakterystycznych nazw, z których słynie Vikings Run, więc jeśli macie jakieś propozycje – śmiało, piszcie do nich.

Jedna to ścianka zawieszona w powietrzu. Zakładamy, że będzie się bujać, więc przejście po niej nie powinno być wcale takie łatwe.

Druga to połączenie multirig (na klasycznych kółkach) + flying money.

I to nie koniec nowości. Udało nam się dowiedzieć, że podczas majowej edycji pojawi się ich jeszcze kilka. Prawdopodobnie będą to 2, a może nawet 3 konstrukcje o różnym poziomie trudności. Organizatorzy zdradzili, że chcą przemycić motyw Wikingów, więc możemy się spodziewać, że zawiśnie na nich coś nietypowego. Topory? Młoty? Tarcze? Zobaczymy…

Trasy – te znane i całkiem nowe

Będą klasyczne dystanse 5 i 10 km, a do tego charakterystyczna dla Vikings Run trasa RUN + KAYAK (10km biegu i 2km pływania w kajaku). Będzie też coś dla fanów naprawdę hardcorowych wyzwań, czyli RUN LEGEND (to samo, co KAYAK, ale z dodatkowym obciążeniem w postaci topora i tarczy).

Dodatkowo, pojawi się również coś dla dzieci. RUN KIDS PRO, czyli bieg dla dziecięcych drużyn OCR, który uwaga – będzie przebiegał przez tę samą trasę, co bieg dla dorosłych (5km). Więcej o tej formule przeczytacie tu: Nowe podejście do rywalizacji dzieci. Poznaj Vikings Run Kids Pro!

Będzie też RUN FAMILY, czyli bieg dla rodzin (również na długiej trasie 5km.

Nowa koszulka

Vikings Run przyzwyczaił nas do tego, że na każdy evencie pojawia się nowa koszulka. Na nadchodzącym biegu nie będzie wyjątku.

Tym razem każdy uczestnik w swoim pakiecie znajdzie koszulkę bez rękawów. To chyba na wypadek, jakby podczas biegu było naprawdę gorąco.

Jeśli wybieracie się na ten bieg, ale nie macie jeszcze wykupionego startu – radzimy kupić go jeszcze w tym miesiącu. Od maja ceny pakietów podrożeją.

fot. FB Vikings Run

(na podst. mat. pras.)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany