Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W weekend 24-25 lipca odbędzie się pierwszy w 2021 roku Spartan Race w Polsce. Areną zmagań będzie Czarna Góra, gdzie na biegaczy czekać będą aż trzy dystanse z przeszkodami. Bieg będzie zaliczany do Serii Górskiej CEU.

Spartan Race to największa i najbardziej znana na świecie seria biegów z przeszkodami. Już za nieco ponad dwa tygodnie, w weekend 24-25 lipca, odbędzie się Czarna Góra Spartan Trifecta Weekend. To trzy biegi na dystansach Sprint, Super i Beast. Wszystkie po górach.

Po raz pierwszy w historii Spartan zawita pod Czarną Górę  (1205 m n.p.m.) w Masywie Śnieżnika (województwo dolnośląskie), żeby umożliwić biegaczom zmierzenie z tamtejszymi stokami.

Harmonogram biegów

W sobotę 24 lipca biegacze zmierzą się z najtrudniejszym dystansem, czyli Spartan Beast (21 km + 30 przeszkód). Jest on jednocześnie biegiem w ramach Serii Górskiej CEU rozgrywanej w 4 krajach (Polska, Słowacja, Czechy i Rumunia), dlatego dodatkowo do zdobycia będzie unikatowy medal. I tu mała ciekawostka, na mecie Beasta zawodnik będzie miał do wyboru, czy będzie to “weadge 2020 czy 2021”.

W niedzielę odbędą się biegi na dystansach Sprint (5 km + 20 przeszkód) i Super (10 km + 25 przeszkód. Organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach w wieku od 4 do 14 lat. Przez cały weekend będą odbywać się biegi Spartan Kids (800-4500 m).

Biegi dla wszystkich

Spartan Sprint (5 km) to doskonały wybór dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie mieli styczności z biegami przeszkodowymi (OCR). To dobra okazja by taką przygodę rozpocząć i pobiec w grupie znajomych, pokonać trasę we własnym tempie, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

Bardziej zaawansowani biegacze powinni wybrać Spartan Super (10 km), podczas gdy Beast (21 km) to już prawdziwe wyzwanie.

Spróbuj swoich sił!

Na trasie – oprócz pięknych, górskich widoków – na uczestników czekają takie przeszkody jak ścianki małpie gaje czy worki do noszenia. Na niektórych z nich dozwolona jest pomoc innych uczestników, inne trzeba pokonać samemu. Jeśli to ostatnie się nie uda, wystarczy zrobić 30 burpee (padnij-powstań) by ruszyć dalej. Spartan to nie tylko test fizyczny, ale przede wszystkim możliwość przełamania swoich barier.  Na mecie każdego dystansu na biegaczy czeka unikatowy medal i pamiątkowa koszulka.

(na podst. mat. pras.)

Fot. Spartan Race

Przeczytaj także: Podejmij wezwanie i przyjdź na otwarty trening Spartan Workout

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany