Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Niemcy jeszcze muszą poczekać na swojego ninję. W 5. sezonie Ninja Warrior Germany nikomu nie tylko nie udało się zdobyć Góry Midoriyama, ale żaden z uczestników nawet nie miał takiej okazji. Tytuł “Last Man Standing” po raz trzeci zdobył Alexander Wurm. Tytuł “Last Women Standing” przypadł Stefanie Noppinger.

W 5. sezonie Ninja Warrior Germany pojawiło się 330 uczestników. Tylu mogliśmy oglądać w 6. odcinkach eliminacyjnych. Z tej grupy bezpośrednio (wygrana na Power Tower) lub poprzez półfinały, to finałów awansowało 56 z nich.

Finał został podzielony na 2 odcinki. W pierwszym, wyemitowanym przez telewizję RTL w dniu 27 listopada, zawodnicy zmierzyli się z torem finałowym (Stage 1) składającym się z 9 przeszkód (zobacz: Tak prezentuje się pierwszy tor finałowy Ninja Warrior Germany 2020). Trzeba było go pokonać w 4 min. i 30 sek. Komu się udało, awansował do drugiego finału. Ostatecznie udało się to 16 zawodnikom. W tej grupie nie było żadnej kobiety.

W drugim finale, który niemiecka telewizja pokazała 4 grudnia, zawodnicy mieli do pokonania dwa tory przeszkód (Stage 2 i 3), które były warunkiem dopuszczenia do legendarnej Góry Midoriyama.

Stage 2 składał się z 5 przeszkód:

  • Chaos-Kegel
  • Schwingflügel
  • Zickzack-Himmelsleiter
  • Steuerräder
  • Vertikale Hebebrücken

Ich opis i zdjęcia można znaleźć w artykule: Zobacz wszystkie przeszkody finału Ninja Warrior Germany 2020. Na jego pokonanie było równo 3 minuty. Najtrudniejsze okazało się combo Zickzack-Himmelsleiter + Steuerräder, czyli pokonywany łącznie salmon ladder z przeskokiem oraz dwie „kierownice”.

Zawodnik wybijał się z trampoliny, żeby dosięgnąć do konstrukcji salmon ladder (Ruchomy Drążek w Ninja Warrior Polska). Robi 3 przeskoki w górę, a następnie przeskakuje na oddalony o około 1 m drugi salmon ladder. Z niego przechodzi najpierw na drążek, a później na pierwszą „kierownicę”. Tę musi tak obrócić, żeby jej najdłuższy promień znalazł się w poziomie. Tylko wtedy uda mu się przejść na drugą podobną „kierownicę”. Zawodnik powtarza całą procedurę, żeby przedostać się na drążek, z którego schodzi z przeszkody.

Stage 2 nie sprawiło uczestnikom problemów. Aż 13 z 16 ukończyło ten tor przeszkód i awansowało do następnego etapu (Stage 3). Taką ciekawostką jest fakt, że średni wiek tej trzynastki uczestników to 24 lata.

Stage 3 składał się z 6 przeszkód, których pokonanie nie było już limitowane czasem. Były to:

  • Schwebende Türen
  • Spaziergang
  • Finger-Leisten 3.0
  • Steck-Kästen
  • Kugel-Haken
  • Stangen-Flug

Ich zdjęcia i sposoby przejścia można znaleźć w artykule: Zobacz wszystkie przeszkody finału Ninja Warrior Germany 2020. Tak naprawdę jednak tych przeszkód było 3, bo przeszkody od 3 do 6 były pokonywane jednym ciągiem.

Ukończenie toru w całości było przepustką do zmierzenia się z Górą Midoriyama, co w niemieckiej edycji Ninja Warrior oznacza wspięcie się po 20-metrowej linie w czasie krótszym niż 25 sekund.

Na Stage 3 zabawa się skończyła. Dla wielu już na pierwszej przeszkodzie, czyli Schwebende Türen (Podwieszane Płyty znane z finału 1. sezonu Ninja Warrior Polska), gdzie odpadło aż 8 z 13 uczestników.

Nikomu też nie udało się ukończyć całego toru. Do ostatniej przeszkody (Stangen-Flug), dotarło dwóch zawodników: Kim Marschner i Alexander Wurm.

Szczególnie przejście tego pierwszego dostarczyło dużo emocji, bo zawodnik miał bardzo duże problemy na Podwieszanych Płytach. I gdy już przeszedł tę pierwszą przeszkodę, to wydawało się, że szybko zakończy swoją przygodę na następnej. Ostatecznie walczył przez prawie 7 min. i 25 sek., spadając dopiero na ostatniej przeszkodzie.

Znacznie bliżej ukończenia Stage 3 był Alexander Wurm. Zabrakło mu jednego przeskoku na drążku na ostatniej przeszkodzie. Po prostu nie doskoczył. A mógł się do tego ostatniego skoku lepiej przyłożyć, bo nie wyglądał na zmęczonego. Wszak na torze spędził tylko 5 min. i 1 sek.

Alexander Wurm po raz 3 zdobył tytuł “Las Man Standing”, inkasując czek na 25 tys. euro. Tytuł „Last Woman Standing” zdobyła natomiast  Stefanie Noppinger, która odpadła w pierwszym finale.

Fot. TT Ninja Warrior Germany

Czytaj także:

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany