Trudie Horskins została zdyskwalifikowana w półfinale australijskiej edycji sportowego show Ninja Warrior. Powodem był jej… but.

Półfinał programu Australian Ninja Warrior zakończył się szokującą dla wielu widzów decyzją o dyskwalifikacji Trudie Horskins, jednej z faworytek publiczności i telewidzów. Stało się to po tym, jak na przeszkodzie Rolling Log spadł jej but.

39-letnia instruktorka aqua aerobiku bez problemu przebrnęła pierwszą przeszkodę, przeskakując po platformach, a następnie skacząc na linę. Drugą przeszkodą był Rolling Log. To ogromna rura zjeżdżająca po równi pochyłej. Zawodnik musi kończynami opleść się wokół niej tak mocno, żeby nie oderwała go siła odśrodkowa,  a on nie wylądował w basenie pod przeszkodą.

Trudie Horskins ta sztuka się udała, ale na końcowym etapie, już nad materacem, nogi oderwały się od rury i z impetem uderzyły w materac. Siła uderzenia była tak duża, że zawodniczce spadł but i wylądował w wodzie. To oznaczało dyskwalifikację.

Dyskwalifikacja wzbudziła konsternację i niezadowolenie widzów, ale zasady programu Ninja Warrior są jednoznaczne. Jeżeli zawodnik dotknie wody lub w wodzie znajdzie się jakakolwiek część jego garderoby, chociażby spinka do włosów, to zostanie on zdyskwalifikowany.

W Australii emitowany jest 3. sezon Australian Ninja Warrior. Dotychczas nikt nie przeszedł całego toru przeszkód w finale programu i nie zdobył nagrody w wysokości 300 tys. dolarów.

Źródło: screeny pochodzą z Kanału 9 (Channel Nine)

Więcej ciekawostek o programie Ninja Warrior, a przede wszystkim informacje o Ninja Warrior Polska, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.