Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Raciborki OCR do dziecięca drużyna z Raciborza. Powstała we września 2019 roku z inicjatywy Michała Miczka i Piotra Gucika, odnosząc od samego początku sukcesy na licznych biegach przeszkodowych. Duży wkład w budowaniu drużyny mają rodzice dzieci.

Raciborki OCR można było spotkać na bardzo wielu biegach z przeszkodami. I to nie tylko w Polsce. Dzieciaki m.in. ścigały się czeskim Brnie. Zawsze z sukcesami. W ciągu pierwszego roku działalności drużyny jej zawodnicy aż 76 razy sięgały po trofea.

Młodzi zawodnicy z Raciborza aż 28 razy stawali w biegach na najwyższym stopniu podium, 24 razy zajmowali 2. miejsce, a 23 razy 3. miejsce.  Najczęściej, bo aż po 11 razy, na podium stawali Paulina Paluch i Adam Mielnik. Paulina jest też Mistrzynią Polski OCR dzieci do lat 6-ciu, który to tytuł wywalczyła w 2020 roku w Rybniku. Po 6 razy miejsce na podium wywalczyli chłopcy: Bartek Weiser i Mateusz Miczek, a po 4 razy dziewczynki: Hanna Weiser, Lena Strachota i Olivia Gucik.

Prawdziwą gwiazdą Raciborków jest jednak Marcel Kaletka, któremu w pokonywaniu przeszkód nie przeszkadza zespół Downa.

Początkowo drużyna Raciborków liczyła 15 dzieciaków. Obecnie jest ich już 50. Trenują oni na Crosstrening Racibórz przy ulicy Żółkiewskiego oraz na własnym torze OCR “Kuźnia Raciborków” w Raciborzu przy ulicy Śliskiej, pod okiem trenerów Michała Miczek, Sabiny Wojtaszewskiej i Piotra Gucik.

Sezon 2021 Raciborki OCR planują rozpocząć od biegu Mors Masakrator w Wodzisławiu. Spotkacie ich na pewno też na biegach Gladiator Race, Armagedon, II edycji Furii Wojów – których są organizatorami, czy na Mistrzostwach Polski OCR 2021. Jak podkreślają trenerzy, przy wyborze liczy się dobra zabawa, klimat, trasa bogata w przeszkody, ale i możliwość rywalizacji z innymi dzieciakami.

Fot.: Raciborki OCR

(na podst. mat. pras)

Artykuł powstał w ramach akcji: DZIECIAKI OCR. O samej inicjatywie dowiesz się z artykułu: Startuje akcja “DZIECIAKI OCR”. Pochwal się swoją drużyną! O innych dziecięcych drużynach OCR przeczytasz klikając w tag “DZIECIAKI OCR”.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany