42-letnia Sandy Zimmerman przeszła do historii jako pierwsza matka, która w 11-letniej historii programu American Ninja Warrior, pokonała morderczy tor przeszkód. Jest też najstarszą uczestniczką, która tego dokonała.

Sandy Zimmerman, matka trójki dzieci, dokonała tej sztuki podczas miejskich kwalifikacji Seattle/Tacoma. Była też pierwszą kobietą, która w 11. sezonie programu przeszła tor, a także najstarszą, której ta sztuka się udała.

Sandy Zimmerman at Tacoma Qualifiers – American Ninja Warrior

That’s mom power! 💪Sandy Zimmerman becomes the first mother to make it up the warped wall!

Opublikowany przez Ninja Warrior Poniedziałek, 24 czerwca 2019

 

Przejście toru Ninja Warrior zajęło jej 3 min. i 44,18 sek. W tych samym eliminacjach lepsza wśród kobiet okazała się tylko, wracająca do programu, Jessie Graff. Zrobiła to w 2 min. i 45,38 sek. Obie awansowały do finału, który odbędzie się 12 sierpnia.

Zimmerman wcześniej próbowała swych sił w 8. i 9. sezonie American Ninja Warrior. Bez powodzenia. Do programu przygotowywał się na torze treningowym w przydomowym ogródku. Liczy on 40 przeszkód.

42-latka, oprócz tego, że jest matką trójki dzieci (dwójka z nich startowała w American Ninja Warrior Junior), pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego w mieście Spokane w stanie Waszyngton. W college’u grała w koszykówkę i była mistrzynią judo.

Fot. FB Sandy Zimmerman, @zimmposible