Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Po roku przerwy Spartan Race wraca do Krynicy, gdzie w dniach 24-25 sierpnia odbędzie się Ultra Trifecta Weekend. Z docierających informacji wynika, że Ultra to będzie ciężki górski bieg.

Tydzień mija od biegu Spartan Race Ultra w Morzine we Francji, gdzie w 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Europy Spartan Race. Na starcie tego biegu na dystansie 50 km z 60 przeszkodami, gdzie suma przewyższeń wyniosła aż 3600 m (!!!), stanęły cztery setki zawodników. Pierwszy finiszował Jean Thibault. Przekroczył on metę po 7 godz. 18 min. i 23 sek. Najlepsza wśród kobiet była niesamowita Francuzka Myriam Guillot-Boisset. Jej czas to 7 godz. 51 min i 48 min. Wyprzedziła ona drugą zawodniczkę aż o 2 godz. i 13 min.

BEST OF ULTRA MORZINE

🎥 Retour en images sur l'ULTRA d'hier ! Bravo aux 400 participants qui ont osé prendre le départ de cette course hors-norme 💪🏼 et félicitations aux 200 finishers !

Opublikowany przez Spartan Race France Sobota, 6 lipca 2019

 
Ultra w Morzine to dobry punkt wyjścia do rozważań, co czeka biegaczy na trasie drugiego europejskiego Ultra w tym roku, a jednocześnie jedynej okazji do pokonania tego dystansu w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli Ultra w Krynicy.

Spartan wraca do Krynicy po roku przerwy, gdzie w dnia 24-25 sierpnia odbędzie się Ultra Trifecta Weekend. Bieg na najbardziej wymagającym dystansie Ultra dobędzie się pierwszego dnia spartańskiego weekendu . Organizatorzy skąpią informacji, ale z tego co już wiemy, to rywalizacja będzie odbywać się na jednej pętli o długości 50 km.

Start i całe miasteczko biegowe Spartana, podobnie jak ostatnim razem w 2017 roku, będzie znajdować się przy dolnej stacji kolejki gondolowej PKL na Jaworzynę Krynicką. Ta informacja nie została oficjalne ogłoszona, ale przypuszczać można, że nie przypadkowo na stronach PKL znajduje się informacja o biegu. Trzymając się tego tropu należy również założyć, że trasa przebiegać będzie obok górnej stacji na Jaworzynie Krynickiej. Prawdopodobnie też gdzieś w połowie dystansu będzie ona zahaczać o miasteczko biegowe, gdzie powinny znajdować się checkpointy. W ten sposób zawodnicy, którzy nie zmieszczą się w limicie czasu, nie będą błąkali się po trasie i będą mieli blisko do startu.

Z docierający do nas informacji wynika, że Spartan Ultra to będzie mocny górski bieg. Sama Jaworzyna Krynicka ma wprawdzie wysokość 1114 m n.p.m., ale pewna standaryzacja spartańskich biegów każe oczekiwać, że suma przewyższeń na pewno wyraźnie przekroczy 3000 m, a nawet może być zbliżona do tych w Morzine (3600 m).

Jedna pętla na Ultra, przyjmując że w większości trasa nie będzie nakładała się z pozostałymi dystansami, wymaga obstawienia jej odpowiednią ilością przeszkód. Być może to sprawi, że w Krynicy pojawią się jakieś nowe przeszkody. Np. podczas Spartan Workout Tour w Krakowie podpatrzyliśmy pewną kulę z rączką, która w spartańskiej nomenklaturze nazywa się Armer. Ciekawe, czy pojawi się ona w Krynicy?

Fot. Spartan Race Poland

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany