Spartan to nie tylko biegi z przeszkodami, ale również ciesząca się rosnącym zainteresowaniem w USA seria biegów Spartan Trial.

Spartan zdecydował się na dość nieoczywisty ruch. Zamiast walcząc o rynek, dodawać kolejne dystanse lub wymyślać nowe formuły biegów z przeszkodami, usunął wszystkie przeszkody ze szlaku i uruchomił w tym roku serię biegów trailowych w USA. Łącznie 12 biegów rozsianych po całych Stanach. Uczestnicy ściągają się na dystansie 10 km i półmaratonu.

Pomysł chwycił

Pierwszy sezon Spartan Trail cieszy się w USA dużym zainteresowaniem i przyciągnął tysiące uczestników. Pierwszy bieg miał miejsce 14 kwietnia br. w Seattle, ale ten rodzaj rywalizacji przetestowany został ponad pół roku wcześniej w Virginii.

Daty i lokalizacje biegów pokrywają się z biegami przeszkodowymi Spartana, dzieląc z nimi również linię startu i mety, a także część trasy. O atrakcyjność trailowych tras dbają znani na świecie ultramaratończycy Charlie Engle i Luis Escobar. Cech wspólnych z przeszkodowym Spartanem jest zresztą więcej. Jest podział na Elitę i Age Group, są medale na mecie i koszulki. Jest też opaska na głowę. Tyle tylko, że w kolorze seledynowym (pale green).

Spartan Trail US Championship

15 grudnia Spartan zorganizuje w Kalifornii pierwsze spartańskie Mistrzostwa USA w Trailu (2019 Spartan Trail US Championship). Partnerem mistrzostw jest producent butów Altra. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie 10 km i półmaratonu. Łączna pula nagród dla zawodników startujących w serii Elite to aż 50 tys. USD. Najszybsza kobieta i mężczyzna na dystansie 21 km otrzyma po 5 tys. USD, a na dystansie 10 km po 3 tys. USD. Co ciekawe, nagrody pieniężne zostaną przyznane dla TOP10 zawodników i zawodniczek na obu dystansach.

Fot. FB Spartan