Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Zawody “Spartan Games: Battle of the Fittest, presented by Harley-Davidson” to 24 najlepszych sportowców, 5 dni rywalizacji i 11 piekielnie trudnych konkurencji.

Spartan, wiodąca na świecie marka sportów wytrzymałościowych, zaprosiła 24 najlepszych sportowców w góry Green Mountain w USA, na 5-dniowe zawody z wyczerpującymi konkurencjami i pulą nagród w wysokości 100 tys. dolarów. Zawody będą rejestrowane. Czteroodcinkowy materiał zostanie wyemitowany na You Tube jeszcze tej zimy.

Zawody “Spartan Games: Battle of the Fittest, presented by Harley-Davidson” odbędą się w dniach 9-13 października br. Miejscem rywalizacji jest Riverside Farm w Pittsfield w stanie Vermont, czyli miejscu gdzie narodził się Spartan. To właśnie tam 24 wybranych sportowców (kobiet i mężczyzn), reprezentujących biegi z przeszkodami (OCR), biegi ultra, pływanie, kolarstwo górskie, crossfit oraz inne siłowe i wytrzymałościowe dyscypliny sportu, zmierzy się z morderczym wyzwaniem.

Joe De Sena, założyciel i dyrektor generalny Spartan, o Spartan Games:

Spartanie i inni sportowcy zbyt długo byli odsuwani na bok w wyniku pandemii. Sportowcy pragną rywalizacji na żywo, a nasza społeczność chce zobaczyć walkę, dlatego zorganizowaliśmy najlepsze zawody, mające na celu doprowadzenie tych zawodników do kresu wytrzymałości, wszystko będziemy dokumentować na każdym etapie.

Wszyscy zaproszeni sportowcy są zakwaterowani w Riverside Farm, gdzie będą jeść, spać i rywalizować razem. Zmierzą się oni z 11. wyczerpującymi, siłowo-wytrzymałościowymi konkurencjami, nawiązującymi do biegów przeszkodowych, biegów ultra, kolarstwa górskiego, pływania, zawodów DEKAFIT (Functional Fitness DEKAthlon by Spartan) i wielu innych.

Zmagania sportowców będą uważnie śledzone przez kamery. W efekcie powstanie 4-odcinkowy serial, który dostarczy kibicom wielu emocji. Zostanie on wyemitowany na kanale You Tube Spartana zimą tego roku. W czasie samych zawodów na Instagramie będą natomiast zamieszczane materiały z nimi związane.

Łączna pula nagród to 100 tys. dolarów. Zdobywca pierwszego miejsca, z podziałem na kobiety i mężczyzn, otrzyma 20 tys. dolarów. Nagroda za drugie miejsce to 12 tys. dolarów, a za trzecie – 6 tys. dolarów.

Spartan Games to najnowszy program z serii cyfrowych ofert UNBREAKABLE Spartan, który powstał w wyniku jego cyfrowej przemiany w czasie pandemii koronawirusa. Spartan może pochwalić się całą gamą programów na żywo i na żądanie na swoich platformach w mediach społecznościowych, łącznie z treningami domowymi, treściami poświęconymi zdrowiu i nową aplikacją szkoleniową Spartan Fit. W organizowane w 2020 roku wirtualnych edycjach biegów Spartan wzięło udział ponad 100 tys. uczestników z całego świata.

(na pods. mat. pras)

Fot. Spartan

Czytaj więcej artykułów o biegach Spartan Race.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany