Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W maju i lipcu Runmageddon oraz Gladiator Race wspólnie zorganizują podwójne zawody Kids/Junior Championship czyli Mistrzostwa KIDS/JUNIOR Biegów Przeszkodowych. Będą to pierwsze w historii mistrzostwa dedykowane dla najmłodszych przeszkodowców.

Pierwszy raz w historii Runmageddonu, dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w dedykowanych dla nich Mistrzostwach Biegów OCR. I to podwójnych. Wydarzenia z serii Kids/Junior Championship odbędą się w dniach 1-3 maja w czeskich Milovicach i w dniach 24-26 lipca w Libercu. Współorganizatorem będzie Gladiator Race.

To będą prawdziwie ekscytujące mistrzostwa. Startujący podzieleni zostaną na 3 kategorie wiekowe, przez co trasa i poziom trudności przeszkód będzie do nich odpowiednio dostosowany.

W pierwszej kategorii wiekowej wystartują dzieci w wieku 6-7 lat oraz 8-9 lat. Ich zadanie polegać będzie na przebiegnięciu 1 kilometra z 10 przeszkodami.

Druga kategoria obejmie startujących między 10 a 13 rokiem życia. Ci staną w szranki na trasie dwóch kilometrów z 10 przeszkodami. Mali zawodnicy będą mierzyć się z dziecięcym Multirigiem, ścianą z opon i ścianką wspinaczkową oraz równoważnią, a także liną do wspinania.

Trzecią grupę stanowić będą juniorzy. To młodzież w wieku 14-17 lat. Rywalizować oni będą na dystansie 3 kilometrów, gdzie staną zarówno przeszkody dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Zawodnicy ścigać się będą w kilkuosobowych grupach, w odstępach kilkunastosekundowych. 3 najszybszych chłopców i 3 najszybsze dziewczynki z każdej kategorii zostaną nagrodzeni. W mistrzostwach udział będzie mogło wziąć każde dziecko urodzone między 2003 a 2014 rokiem.

Kids/Junior Championship to wydarzenie międzynarodowe współorganizowane przez Runmageddon razem z czeskim partnerem Gladiator Race. Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal mistrzostw, a zwycięzcy zdobędą vouchery na start w Runmageddonie, nagrody rzeczowe od sponsorów biegu i statuetki.

(na podst. art. pras)

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany