Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

FALCON Żelazny Bieg wraca z 2. edycją. Wystartuj w tym niepowtarzalnym biegu organizowanym z okazji Święta Wojska Polskiego, zmierz się z wieloma niespodziankami czyhającymi na trasie i świętuj razem z żołnierzami.

Już 13 sierpnia 2023 r. odbędzie się 2. edycja FALCON Żelazny Bieg. To bieg przełajowo-wytrzymałościowy. Tak jak w poprzedniej edycji, wytrzymałość będzie kluczowym elementem podczas biegu, ale równie istotne będą atuty sprawności ogólnej. Na trasie biegu biegu staną między innym czołgi, samochody bojowe oraz przeszkoda wodna. Reszta przeszkód pozostaje niespodzianką.

Udział w biegu to niezwykła okazja, aby poczuć się jak na poligonie wojskowym! Biegacze będą mieli do pokonania 13 km. Wystartują oni z miejscowości Okuniew (przy OSP/Rynek) niedaleko Warszawy. Zakończenie i meta biegu zostały zaplanowane w Ossowie, gdzie przebiega szlak Bitwy Warszawskiej 1920.

Udział w biegu jest darmowy. Wystarczy się zapisać. Należy się pospieszyć, bo limit uczestników jest ograniczony do 500 osób.

Na najwytrwalszych na mecie czekają specjalne wyróżnienia, a dla każdego, kto pokona trudy biegu czeka pamiątkowy medal. Ponadto w pakiecie startowym każdy biegacz znajdziecie okolicznościową koszulkę techniczną oraz inne upominki.

Podstawowe informacje o biegu:

 • Data: 13 sierpnia 2023 r., godz. 11:00
 • Dystans: 13 km
 • Start: Okuniew (koło Warszawy)
 • Meta: Ossów
 • Trasa prowadzić będzie z Okuniewa do Ossowa (terenami leśnymi)
 • Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8:00, będzie dostępna szatnia i depozyt
 • Każdy zawodnik otrzyma chip do pomiaru czasu mocowany na kostce
 • Na trasie i na mecie znajdą się punkty nawadniania
 • Na mecie na biegaczy czekać będzie poczęstunek regeneracyjny
 • Czas na pokonanie trasy to 2 godziny
 • Planowane wręczenie nagród po godzinie 13:30

Organizatorzy zapewniają transport autokarowy z mety biegu w miejscowości Ossów na start w miejscowości Okuniew. Transport będzie czekał po zakończonym biegu. Godziny odjazdów autokarów: 13:00, 14:00, 15:00.

Gdzie można się zapisać na bieg?

Organizatorami tegorocznej edycji biegu są Ministerstwo Obrony Narodowej, Centralny Wojskowy Zespół Sportowy oraz 1. Warszawska Brygada Pancerna. Partnerami wspierającymi jest Powiat Wołomiński oraz Gmina Halinów. Więcej informacji o 2. edycji FALCON Żelazny Bieg  można znaleźć na stronie: www.wojsko-polskie.pl/cwzs/, natomiast zapisać na bieg można się korzystając z platformy Datasport. Tam też dostępny jest regulamin i lista startowa.

“Piątka z żołnierzem” w Warszawie

Inną okazją do celebrowania Święta Wojska Polskiego na sportowo jest organizowany 15 sierpnia 2023 r. w Warszawie bieg Piątka z Żołnierzem. W odróżnieniu od Falcona, jest to typowy bieg uliczny na dystansie 5 km. Trasa będzie prowadzić błoniami stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Będzie mieć atest PZLA. Start zaplanowany jest na godzinę 09:00.

Udział w tym biegu również jest bezpłatny. Limit uczestników to 1000 osób.

(na podst. mat. pras.)

Przeczytaj także: Wystartuj w Falcon-Żelazny Bieg i świętuj razem z żołnierzami

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany