Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W ubiegły weekend odbyła się już trzecia edycja wyjątkowego biegu Formoza Challenge 2018 w Obornikach k. Poznania. Komandosi tej elitarnej jednostki zaprojektowali tor, który pokonało ponad 1500 dorosłych zawodników na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Nie zapomniano o najmłodszych komandosach – w ramach zawodów wystartowała Formoza Kids na dystansie 1 i 2 km. Na imprezie można podziwiać było nie tylko broń Formozy, ale także innych jednostek wojskowych, które współuczestniczą w organizacji tego wydarzenia.

Formoza Challenge stale się rozwija, łącznie 1700 zawodników (w tym 200 dzieci), którzy przyjechali z całej Polski do Obornik są na to najlepszym dowodem – mówi Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora.

-Możliwość startu wraz z przedstawicielami innych elitarnych jednostek i służb a przede wszystkim pokonanie wymagającego toru pod jednym wspólnym hasłem „Nigdy nie zostawiamy swoich” to zdecydowanie przyciąga na pokład coraz większą rzeszę zawodniczek i zawodników – podsumowuje.  

Formoza Challenge na Torze Motocrossowym w Obornikach odbyła się na dystansach 4 km (był to bieg nocny), 5 i 10 km. Różnorodne są także formaty: z obciążeniem i atrapą karabinu lub bez, w drużynie lub samodzielnie, dniem lub nocą. Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o najmłodszych komandosach – specjalnie dla nich odbył się format FORMOZA KIDS, dystanse 1 i 2 km – co oznacza bieg najmłodszych w asyście komandosów FORMOZY.

Bieg ten to stawienie czoła wyzwaniom, które musimy pokonać zarówno fizycznie, jak i mentalnie – to test samego siebie ale też test na pracę zespołową, który wszyscy zdali na medal.

– Formoza Challenge rozpoczęła się w Obornikach i na stałe wpisała się w kalendarz atrakcji naszej Gminy – podkreśla Tomasz Szrama, burmistrz Obornik.

– Wspieramy Formozę Challenge jak możemy i cieszymy się z obecności tej imprezy u nas, Tor Motocrossowy jest idealnym miejscem do takiego biegu, bo jak wiadomo – im trudniej, tym lepiej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja będzie jeszcze większa – dodaje.

Formoza Challenge 2018 to szansa na poznanie komandosów, możliwość zaznajomienia się ze sprzętem, jakim dysponuje jednostka a przede wszystkim świetna zabawa przy pokonaniu wyzwań, jakie zaprojektowali żołnierze.

Kolejne biegi z serii Formoza Challenge odbędą się 29 lipca w Ustce i 9 września w Bornym Sulinowie. Szczegóły tych biegów znajdziecie w kalendarzu biegów przeszkodowych w eXtremalny.PL.

(materiał dostarczony przez Formoza Challenge)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany