Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Druga edycja Ninja Warrior Polska jesienią w Polsacie? Wszystko na to wskazuje. Prace nad nią mocno przyspieszyły w ostatnich tygodniach – dowiedział się portal eXtremalny.PL. Pierwszy casting sprawnościowy odbędzie się już w najbliższy wtorek 9 czerwca.

Pierwszy sezon Ninja Warrior Polska okazał się hitem ubiegłorocznej, jesiennej ramówki Polsatu. To znane na całym świecie sportowe show, w którym uczestnicy rywalizują z wymagającym torem przeszkód, przez 7 kolejnych wtorków śledziło średnio 1,44 mln widzów. I wprawdzie nikomu z uczestników nie udało się zdobyć legendarnej Góry Midoriyama, czyli w ciągu 45 sekund wspiąć po 23-metrowej linie, ale program i tak dostarczył dużo pozytywnych emocji.

Pandemia koronawirusa mocno popsuła tegoroczne plany producentom Ninja Warrior na całym świecie. Castingi i nagrania odwoływano lub przesuwano. To samo, jakkolwiek się o tym nie mówiło, spotkało polską edycję tego telewizyjnego show. I gdy już zanosiło się na to, że na drugą edycję Ninja Warrior Polska trzeba będzie zaczekać do 2021 roku, nagle w drugiej połowie maja machina ruszyła. Po cichu, ale gwałtownie.

W ostatnim tygodniu maja na stronie: www.polsat.pl/casting/ninja-warrior pojawiła się nowa wersja formularza zgłoszeniowego, wraz z nowym Regulaminem Castingu datowanym na 27 maja br.  Bez rozgłosu. Czyli w bazach musiało być dostatecznie dużo starych zgłoszeń.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pierwszy casting sprawnościowy do drugiej edycji Ninja Warrior Polska, odbędzie się już w dniach 9-10 czerwca br. W Piasecznie pod Warszawą. W klubie Extreme Warrior Park. Dokładnie tym samym, w którym przed rokiem odbywał się casting do pierwszej edycji.  Pośrednio te informacje potwierdził sam klub, publikując informację o jego zamknięciu w dniach 9-10 czerwca 2020 roku, co zostało otagowane hasztagiem #ninjawarriorpolska.

Nie będzie to jedyny casting sprawnościowy. Jednak nie udało nam się dowiedzieć nic więcej o kolejnych. Możemy się tylko domyślać, że jeżeli ktoś teraz wyśle swoje zgłoszenie do programu, to wciąż jeszcze będzie miał szansę pojawić się w jego drugiej edycji.

Fakt, że casting sprawnościowych odbywa się w tym samym miejscu co przed rokiem, zwiększa prawdopodobieństwo tego, że zadania sprawnościowe będą podobne lub nawet takie same. Trzeba jednakże pamiętać, że to nie ten czynnik będzie decydował. Przyjmując, że 70-80 proc. osób które pojawi się na castingu sprawnościowym, będzie ponadprzeciętnie sprawna. W tej sytuacji kluczowa będzie przede wszystkim rozmowa z producentami przed kamerą. Również dlatego, że Ninja Warrior Polska to przede wszystkim telewizyjne show, w którym oprócz sprawności, liczy się charakter i bogaty życiorys.

Czy uczestnicy pierwszej edycji mogą wziąć udział w castingu? Regulamin tego nie zabrania. W American Ninja Warrior przyjęto zasadę 70-30. Zgodnie z nią, w nowym sezonie pojawia się maksymalnie 30 proc. uczestników, którzy już brali udział w programie. Jest prawdopodobne, że w Ninja Warrior Polska może być podobnie.

Kiedy nagranie? W wakacje. Gdzie? Rok temu areną zmagań z torem przeszkód była Arena Gliwice. W tym roku jednak, z uwagi na liczne ogniska zachorowań na COVID19 na Śląsku, powrót w to samo miejsce jest wątpliwy. Może więc Łódź?

Kiedy Ninja Warrior Polska w telewizji? Nagły zryw i pośpiech w przygotowywaniu drugiej edycji Ninja Warrior Polska sugerują, że show ponownie zagości w jesiennej ramówce Polsatu (wrzesień 2020).

 

Fot. Polsat, FB Ninja Warrior Germany

Czytaj także: Trwają nagrania do 5. sezonu Ninja Warrior Germany (zdjęcia)

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zmierz się z naszym extremalnym quizem o Ninja Warrior Polska.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany