Polacy reprezentujący Gdańsk wywalczyli 3. miejsce w drużynowych zawodach przeszkodowych GOV GAMES 2023: BATTLE OF THE CITIES w Dubaju.

W dniach 2-5 marca w Dubaju odbyły się zawody przeszkodowe GOV GAMES 2023. To drużynowe zawody, których historia sięga 2018 roku. Ich inicjatorem był szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Biorące w nich udział 5-osobowe drużyny mają do pokonania 8 monstrualnych przeszkód, które sprawdzają siłę i charakter uczestników.

Rywalizacja odbywa się w 3 kategoriach:

• Government Teams (Battle Of The Government)
  • Community Teams (Battle Of The Community)
  • International Teams (Battle Of The Cities)

Battle Of The Government – w tej kategorii uczestniczą zawodnicy reprezentujący organizacje rządowe (np. policję, ministerstwa) w Zjednoczonych Emiratach Arabskie. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 lat i minimum 3 miesiące zatrudnienia w danej organizacji. Drużyny dzielą się na męskie i damskie.

Battle Of The Community – rywalizacja dowolnych drużyn (społeczności). Członkiem drużyny mogą być tylko obywatle lub rezydenci Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Battle Of The Cities – rywalizacja drużyn międzynarodowych reprezentujących dane miasto. Warunkiem uczestnictwa jest zamieszkanie minimum 3 z 6 członków drużyny w danym mieście i oficjalny dokument wystawiony przez miasto, że drużyna właśnie to miasto reprezentuje. W tej kategorii wystartowali Polacy, jako jedna z 27 drużyn.

Polacy w składzie Katarzyna Jonaczyk, Grzegorz Niecko, Jan Tatarowicz, Jakub Zawistowski, Przemysław Jańczuk i Michał Grochoła reprezentowali Gdańsk. W eliminaciach drużyna z Polski zdobyła 138,945 pkt. i zajęła 4. miejsce – ostatnie dające awans do finału. W eliminacjach najwyżej punktowali Czesi z miasta Kutna Hora, zdobywając 170,03 pkt. Do finału awansowała jeszcze drużyna z duńskiej Kopenhagi i australijskiego Brisbane.

W finale Gov Games: Battle Of The Cities, który odbył się w niedzielę 5 marca, najlepsza okazała się drużyna z Kopenhagi. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z australijskiego Brisbane, a trzecie miejsce zajęli Polacy. Drużyna z Gdańska zainkasowała czek o wartości 150 tys. dirham (AED), czyli ponad 180 tys. złotych.