Formoza Challenge, cykl biegów sygnowanych nazwą elitarnej morskiej jednostki komandosów, 16 maja zawita do Kalisza. Po raz pierwszy w historii. Listy startowe rosną a organizatorzy szykują tor przeszkód.

Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, kto chce się zmierzyć z trasą pełną przeszkód, która została zaprojektowana i przygotowana przez morskich komandosów z Gdyni. Organizatorzy przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu.

Na biegach spod szyldu Formozy każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jest to impreza skrojona zarówno pod biegowych wyjadaczy, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem. Można startować indywidualnie lub drużynowo. Dla dzieci komandosi przygotowali formułę Formoza KIDS.

Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto “Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru.

Formoza Challenge w Kaliszu odbędzie się po raz pierwszy, pomimo, że bieg ma już 6-letnią historię.

– Dla zawodników szykujemy ciekawą trasę pełną naturalnych i sztucznych, czyli wojskowych przeszkód. Cieszymy się, że Formoza Challenge zawita do Kalisza, a mieszkańcy i przyjezdni goście będą mieli możliwość spędzenia czasu w duchu rywalizacji sportowej – mówi Szymon Sobczak, dyrektor biegu.

Organizatorzy szykują imprezę w oparciu o doświadczenia z sezonu 2020, kiedy imprezy odbywały się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Ostatnia zmiana przepisów umożliwia uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu.

Fot. Formoza Challenge

(mat. pras.)

Przeczytaj także: Formoza Challenge otworzy sezon w Kaliszu. Będzie formuła ULTRA!