Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Wiosną 2022 roku czwórka triathlonistów – dwoje Brytyjczyków, Norweg i Szwajcarka – zamierzają dokonać niemożliwego: pobić aktualne rekordy na dystansie Ironmana. Wyzwanie to ma zainspirować ludzi do przełamywania swoich barier.

Ironman to najbardziej prestiżowe zawody triathlonowych na świecie. To 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu. Aktualny rekord świata wśród mężczyzn na dystansie Ironmana został ustanowiony w 2016 roku i wynosi 7 godz. 35 min. i 39 sek. Należy on do niemieckiego triathlonisty Jana Frodeno. Kobiecy rekord należy do “najtwardszej kobiety świata”, Brytyjki Christine Ann Wellington, i wynosi 8 godz. 18 min. i 13 sek.

Wiosną przyszłego roku próbę pobicia wyniku Frodeno i zejścia poniżej 7 godzin, podejmie dwukrotny mistrz świata oraz dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, Brytyjczyk Alistair Brownlee, wraz z norweskim olimpijczykiem i jednocześnie aktualnym rekordzistą świata Half Ironman na dystansie 70,3, Kristianem Blummenfeltem.

Trzykrotna wicemistrzyni świata Ironman, Brytyjka Lucy Charles-Barclay, i podwójna medalistka olimpijska, Szwajcarka Nicola Spirig, z kolei spróbują pokonać dystans Ironmana w czasie poniżej ośmiu godzin, jednocześnie ustanawiając nowy kobiecy rekord.

Skąd pomysł na bicie rekordów? Tak to opisuje Alistair Brownlee:

Idea projektu narodziła się po biegu w Bahrajnie podczas rozmowy o rekordach świata i możliwościach ich pobicia. Kobiety deklarowały, że w odpowiednich warunkach możliwe jest pokonanie dystansu poniżej ośmiu godzin, podczas gdy ja wierzyłem, że da się to osiągnąć poniżej siedmiu godzin. Mieszanka brawury i chęci rywalizacji sprawiła, że podjęliśmy decyzję o stawieniu czoła dotychczasowym rekordom.

Wyzwania, zatytułowane odpowiednio Pho3nix SUB7 oraz Pho3nix SUB8, zaplanowane są na okres marzec-kwiecień 2022 roku. Będą one wspierane kampanią promocyjną #DefyImpossible, mającą na celu nie tylko odmienić dyscyplinę Ironman w Europie i na świecie, ale również zainspirować ludzi do przełamywania swoich barier. W projekcie tym jest też polski akcent. Czworo triathlonistów wspiera The Pho3nix Foundation, organizacja non-profit założona przez Sebastiana Kulczyka, która zachęca młodzież do uprawiania sportu.

fot. mat. pras.

(na podst. mat. pras)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany