Active Flow OCR Junior Team to drużyna z Gdyni, która swą przygodę z biegami przeszkodowymi rozpoczęła od… Mistrzostw Europy OCR 2019. Chociaż w obecnym kształcie funkcjonuje dopiero od 2020 roku.

– Nasza OCRowa przygoda zaczęła się tak naprawdę od Mistrzostw Europy OCR 2019 w Gdyni. Później były Mistrzostwa Polski OCR 2019. I trwa do dzisiaj... – napisał nam odpowiedzialny za młodych przeszkodowców trener Łukasz Gałuszyński.

– W roku 2020 mimo wielu obostrzeń, udziwnień i utrudnień przy organizacjach imprez sportowych, zaczęliśmy zauważać, że naszym dzieciakom zaczyna czegoś brakować. Wraz z rodzicami wiedzieliśmy, że nie możemy pozwolić na to, aby wygasić u nich taki potencjał sprawności i szczęścia jaki czerpały z biegania i OCR. Jako trener przygotowania motorycznego i funkcjonalnego z kilkunastoletnim doświadczeniem, stworzyłem ACTIVE FLOW OCR JUNIOR TEAM – dodaje Gałuszyński.

Obecnie drużyna składa się z kilkunastu dzieci w przedziale wiekowym od 7 do 12 lat i kilku utalentowanych maluchów w wieku lat 5. Co ciekawe, drużyna w większości składa się z dziewczynek.

W 2020 roku drużyna Active Flow OCR Junior Team pojawiła się na wielu biegach. Od Mistrzostw Polski OCR w Rybniku zaczynając, poprzez odbywający się w Trójmieście: Bieg Morskiego Komandosa, Biegun OCR, Formoza Challenge i Runmageddon, a kończąc na Armagedon Active w Kamieniu, Vikings Run w Smardzewicach i Adrenaline Rusch w Radotkach.

Do największych sukcesów drużyny należy 2. i 3. miejsce jej zawodniczek w kategorii wiekowej 7-8 lat ELITKA na Mistrzostwach Polski OCR 2020 w Rybniku. Dziewczyny licznie też stawały na podium w innych biegach przeszkodowych.

Drużyna Active Flow OCR Junior Team swoją siedzibę ma w Gdyni. Tam trenuje na ogromnym, świetnie zorganizowanym terenie OCR Parku. Treningi prowadzone są również na obrzeżach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz w gdyńskich salach sportowych.

Fot.: Active Flow OCR Junior Team, Klaudia Wysocka

(na podst. mat. pras)

Artykuł powstał w ramach akcji: DZIECIAKI OCR. O samej inicjatywie dowiesz się z artykułu: Startuje akcja “DZIECIAKI OCR”. Pochwal się swoją drużyną! O innych dziecięcych drużynach OCR przeczytasz klikając w tag “DZIECIAKI OCR”.