Sekcja KIDS działającej w Krakowie przeszkodowej drużyny BeFit24 Team powstała w 2013, gdy powstała “dorosła” drużyna. Za całość projektu odpowiedzialny jest trener Łukasz Wańczyk, a główną miejscówką jest Klub BeFit24 w krakowskim Centrum Handlowym Plaza.

W pandemicznym 2020 roku drużynie udało się zorganizować dwa obozy rodzinno-treningowe, znaleźć miejsce do treningów outdoorowych, zorganizować warsztaty dla Ninja Kids z udziałem 80 dzieciaków (wrzesień) i mikołajkowy BeFit Challenge Kids (grudzień), a przede wszystkim znaleźć zastępcze miejsce do treningów zimą.

W minionym roku młode Pajączki od trenera Wańczyka wzięły m.in. udział w wirtualnym Spartan Race, później wystartowały w realnym już Spartan Race w Białce Tatrzańskiej, a także w Borzęciński Tytan Run, w Comanndo Race oraz w krakowskim Runmageddonie.

Największymi osiągnięciami dziecięcej drużyny BeFit24 Team było wywalczenie w 2020 roku było wywalczenie przez Julię Świąder złota na Mistrzostwach Polski OCR w Rybniku złota w kategorii wiekowej 13-17 lat i srebra przez Maję Kulon w kategorii wiekowej 4-6 lat.

Zajęcia dla dzieci prowadzone są w 5 kategoriach wiekowych: XS – 3-4 lata, S – 5-6 lat, M – 7-9, lat, L – 10-12 lat i XL – 13-15 lat. Młodzież od 16 roku życia może natomiast trenować i przygotowywać się do biegów OCR i zawodów ninja, uczestnicząc w zajęciach z dorosłymi (po podpisaniu zgody przez rodziców).

Fot.: BeFit24, Klaudia Wysocka

(na podst. mat. pras)

Artykuł powstał w ramach akcji: DZIECIAKI OCR. O samej inicjatywie dowiesz się z artykułu: Startuje akcja “DZIECIAKI OCR”. Pochwal się swoją drużyną! O innych dziecięcych drużynach OCR przeczytasz klikając w tag “DZIECIAKI OCR”.